0

آدریانا لیما

درباره آدریانالیما مدل مدوفشن
بازدید 904

در دایره‌ی سوپر مدل‌های برزیلی که راجبشون گفتیم، یه نفر هست که به شدت مدافع حقوق زنانه و خیلی وقت‌ها میگه که کاری که خیلی از برند‌ها در دنیای مد با خانوم‌ها می‌کنن منصفانه نیست.
اون میگه بعضی صبح‌ها از خواب پا میشم و با خودم فکر می‌کنم آیا به اندازه‌ی کافی زیبا هستم؟ امروز زیبایی لازم برای کارم رو دارم؟
بعد با خودش فکر می‌کنه که عده‌ی زیادی از خانوم‌ها در سرتاسر دنیا با همین افکار می‌خوابن و پا میشن.
در نهایت میگه این درست و عادلانه نیست که یه زن رو فقط با یه استاندارد ثابت که اکثرن هم شامل ویژگی‌های ظاهری میشه بخوایم.
این سوپرمدل برزیلی مدافع حقوق زنان کسی نیست جز آدریانا لیما.
یکی از دوست داشتنی‌ترین چهره‌های دنیای مدلینگ.

آدریانا لیما

بیوگرافی آدریانا لیما (Adriana Lima)

آدریانادر سال 1981 در شهر سالوادور در برزیل به دنیا اومد.پدرش نلسون تورس،مادرش ماریا گراتزیا لیما رو زمانی که آدریانا فقط 6 ماهش بود ترک کرد. از اون به بعد مادرش به تنهایی از آدریانا مراقبت کرد. مادر آدریانا مددکار اجتماعی بود.

آدریانا لیما و مادرش

آدریانا گفته که دورگه‌ی آفریقایی-برزیلی هست که اجدادی سرخپوست داره.
آدریانا به چهار تا زیان پرتغالی،انگلیسی، ایتالیایی و اسپانیایی مسلطه.

آدریانا لیما و فعالیت‌های کاری

حرف از مدل شدن که میاد وسط،آدریانا هیچ وقت حتی فکرشو هم نکرده بود که یه‌روزی مدل بشه.

آدریانا لیما نوجوان

البته اون در مدرسه ابتداییش جایزه‌های زیادی رو برای زیباییش برده‌ بود. بهرحال زمانی که یکی از دوستانش میخواست وارد دنیای مدلینگ بشه آدریانا رو هم با خودش برد. اونها عکس‌هایی ازخودشون ارسال کردن. اسپانسر مسابقه به زودی از آدریانا درخواست کرد به مسابقات بیاد.

آدریانا لیما

بعد از اون آدریانا در سن 15 سالگی  در مسابقات فورد برای سوپرمدل برزیل مقام اول رو اورد و به سرعت وارد مسابقات جهانی فورد برای سوپرمدل ها شد و مقام دوم رو اورد.سه سال بعد آدریانا به نیویورک رفت با شرکت مدلینگ الایت (Elite Modeling Management) قرار داد بست.

آدریانا در برنامه های برند های خیلی زیادی شرکت داشته ازجمله: رزا چا (Rosa Cha)،بلو من(BlueMan)،لوکا لوکا (Luca Luca)،جورجیو آرمانی (Giorgio Armani)،ورساچه (Versace)،پرادا(Prada)،لویی ویتان (Louis Vuitton)،ِدزیگوآل (Desigual)، الکساندر مک کوییین (Alexander McQueen) و…

در سال 2000 آدریانا یکی دختران برند گس (Guess) شده بود و در کمپین پاییز همون سال این برند ظاهر شد.

آدریانا لیما در تبلیغات گس

آدریانا به توسعه‌ی پورتفولیو (مجموعه ای از نمونه عکس‌های یک مدل) خودش با همکاری با برند میبلین (Maybelline) پرداخت.البته آدریانا از سال 2003 تا 2009 یکی از مدل های اصلی این برند بود.
در همون سال آدرینا در اولین تقویم برند ظاهر شد. همچنین به یکی از کمپین های‌تبلیغاتی برند سواچ (Swatch) پیوست.

آدریانا لیما در تبلیغات میبلین

در سال 2005 آدریانا چهره ی گوشی‌های همراه شرکت ایتالیایی تلکام موبایل (Telecam Italia Mobile) شد. این اتفاق براش لقب کاترین زتا جونزِ (Catherine Zeta-Jones) ایتالیا رو به ارمغان اورد.

آدریانا لیما در تبلیغات موبایل

در سال 2006 آدریانا به عنوان پنجمین سوپرمدل پرهزینه‌ی دنیا اعلام شد.  در سال 2008 رتبه‌ی چهارم رو در همون رده بندی از دیگاه مجله‌ی فوربز(Forbs) اورد.

آدریانا لیما

در سال 2009 آدریانا به ران‌وی‌های اوت کوتور برگشت. با برند ژیوانشی (GIvenchy) شروع کرد و یکی از چهره‌های این برند در برنامه‌ی پایز/زمستان این برند شد.

آدریانا لیما در لباس ژیوانشی

در همون سال از ترکیه دیدن کرد و با برند دوریتوس برای شرکت در کمپین‌های تبلیغاتی ترکیه قرار داد بست.
در سال 2011 آدریانا قراردادی رو به عنوان یکی از بانوان اصلی ابرشهر با Votsu (یک شرکت برزیلی بازی های اجتماعی) بست تا در تبلیغاتشون شرکت کنه.

در سال 2012 هم چهره‌ی تبلیغاتی برند دونا کارنز (Donna Karen) شد. البته این اتفاقات چندان خوبی رو براش در پی نداشت. چون به خاطر ژستی که در مقابل محله ی هاییتی ها گرفته بود، متهم به نژادپرستی شد.

آدریانا لیما در تبلیغات دونا کارنز

در اوایل سال 2012 یک کارخونه‌ی‌ لباس ترکی به نام جین‌های ماوی (Mavi Jeans) قراردادی رو با آدریانا امضا کرد که آدریانا رو به‌ عنوان مدل اصلی این برند معرفی می‌کرد.

آدریانا لیما در تبلیغات جین ماوی

بعد از اون در همون سال عکاس معروف ریچارد فیلیپس (Richard Phillips) در پیاده‌رو‌های کوپاکابانا (Copacabana) از آدریانا عکس گرفت و اظهار نظرهای جالبی راجب شخصیت آدریانا کرد! اون گفت آدریانا واقعن قدرتمنده! بعدن هم اضافه کرد که وقتی می‌بینیش، بزرگواری روح و رفتار دوستانه و سادش به چشمت میاد! بعد یک دفعه می‌فهمی که داری با همون شخص خاصی صحبت می‌کنی که این عکس‌های فوق‌العاده رو بوجود آورده.

برای دومین بار در تقویم پیرلی (Pirelli) در حالی ظاهر شد که باردار بود و به طور کلی اولین خانم بارداری بود که در سال 2013 در این تقویم ظاهر شد.

آدریانا لیما در تبلیغات پیرلی

در سال 2013 برند اسپانیایی دزیگوآل آدریانا رو به عنوان چهره ی برند برای هفته‌ی مد بارسلونا معرفی کرد. صاحب برند دزیگوآل راجب آدریانا گفته اون ارزش‌های خانم‌های دزیگوآل رو که با اعتماد به نفس، مثبت نگر وپر از شور زندگی هستن روکاملن به نمایش میذاره.

آدریانا لیما در دزیگوال

در همون سال آدریانا به عنوان دومین مدل پردرآمد دنیا معرفی شد.
در سال 2014 دوباره به عنوان مدل اصلی برند میبلین (Maybelline) انتخاب شد.

آدریانا لیما مدل برند میبلین

در سال 2015 آدریانا به عنوان چهره‌ی مجله‌ی ووگ (Vogue) برای عینک انتخاب شد.ودوباره در همون سال با درآمد 9 میلیون دلاریش به عنوان دومین مدل پردرآمد دنیا معرفی شد.

آدریانا لیما بلاگر مجله وگ

در سال 2016 آدریانا چهره ی برند ایتالیایی لباس زیر کالزدونیا (Calzedonia) برای کلکسیون مایو انتخاب شد. و در همون سال به همراهی دوست صمیمیش الساندرو آمبروسیو به برنامه‌ی غذا و فرهنگ شبکه‌ی NBC رفت.

آدریانا لیما و الساندرا امبروسیو

در سال 2017 در کمپین آماده-برای-پوشیدن (ready-to-wear) برند اسپورتمکس (Sportmax) شرکت کرد.

در سال2018 سفیر برند پوما (Puma) و برند برزیلی  کفش شاتز (Schutz) شد.

آدریانا لیما سفیر برند شاتز

در سال 2019 آدریانا چهره‌ی کمپین کروز (cruise) برند میومیو (Miu Miu) شد. همچنین در همکاری برند میبلین و پوما هم چهره‌ی تبلیغاتی شون بود.

آدریانا لیما سفیر میبلین

آدریانا لیما: فرشته‌ی ویکتوریا سیکرت

آدریانا لیما در ویکتوریا سیکرت

انقدر بُعد همکاری آدریانا با این برند پررنگ و بزرگ بوده که تصمیم گرفتیم یه سرفصل جدا براش باز کنیم.حالا بیاین از سال‌های همکاری این پیش‌کسوت بگم براتون که خودش یه رکورده توی ویکتوریا سیکرت.
اولین ران‌وی ای از ویکتوریا سیرکت که آدریانا لیما توش شرکت کرد در سال 1999 در زمانی که 17 سالش بود اتفاق افتاد. و در سال 2000 به عنوان یکی از فرشته‌های ویکتوریا سیکرت قرارداد امضا کرد.

آدریانا لیما در ویکتوریا سیکرت

بعد از اون، حضورش در برنامه‌های این برند چندان با نظم و ترتیب نبوده. در سال‌های 2003،2007،2008 و 2010 افتتاح کننده‌ی برنامه‌ها بوده. در سال 2012 برای پنجمین بار افتتاح کننده‌ی برنامه شد درحالی که فقط دوماه از زایمان دومین فرزندش می‌گذشت.

آدریانا لیما در ویکتوریا سیکرت

در سال 2004 در برنامه‌ی «فرشته‌های سرتاسر آمریکا» همراه با سایر فرشته‌ها از جمله: هیدی کلوم،تیارا بنکس، جیزل بوندخن و الساندرو امبروسیو شرکت کرد.

آدریانا لیما در ویکتوریا سیکرت

در سال 2008 آدریانا برای اولین بار Fanrasy Bra رو پوشید! این Fantasy Bra با تعداد زیادی الماس و یاقوت زرد و قرمز و سنگ های قیمتی دیگه در امریکا درست شده بود.
در سال 2009 چون باردار بود نتونست در برنامه‌ی اون سال شرکت کنه.
در سال 2010 دوباره موفق شد Fantasy Bra رو بپوشه! این بار Bombshell Fantasy Bra رو پوشید.

آدریانا لیما در ویکتوریا سیکرت

به عنوان یکی از دوتا رکورددار پوشیدن Fantasy Bra، آدریانا در سال 2014 برای بار سوم Dream Fantasy Bra  رو همراه با دوستش الساندرو آمبروسیو پوشید. این اتفاق برای اولین بار افتاد. چون همیشه فقط یک نفر اون رو می‌پوشید.

آدریانا لیما در ویکتوریا سیکرت

در سال 2016 ویکتوریا سیکرت لاین ورزشی خودش رو راه اندازی کرد. در کمپین تبلیغاتی این لاین آدریانا همراه با چند تا از فرشته‌های دیگه ظاهر شدند.
در سال 2017 آدریانا به عنوان باارزش‌ترین فرشته‌ی ویکتوریا سیکرت بر اساس تحلیل های شرکت معرفی شد.

آدریانا لیما در ویکتوریا سیکرت

سال 2018 اخرین سال همکاری آدریانا با ویکتوریا سیکرت بود! آدریانا به عنوان‌ تمام‌کننده‌ی برنامه برای 20امین بار کت‌واک رفت و در انتها گریه کرد. آدریانا در تشکر از این برند گفت: «ازتون ممنونم که دنیا رو به من نشون دادین! از همه مهمتر اینکه نه تنها به من بال دادین، بلکه روش پرواز کردن رو هم بهم آموزش دادید».

آدریانا لیما در ویکتوریا سیکرت

آدریانا در انتقاد از ویکتوریا سیکرت هم قبلا حرفه‌ایی زده بود.
گفته بود که از 9 روز قبل برنامه فقط اجازه دارن پودر پروتئین بخورن واز 12 ساعت قبل برنامه هیچ مایعاتی نمی خوره و تقریبن آب بدنشون رو به خشک شدن میره. چون حتی یک لیوان آب هم باعث میشه بدن‌شون از فرم خارج بشه.

رژِم آدریانا لیما

ولی همچنین گفته که بلافاصله بعد از برنامه زندگی معمولیشو شروع میکنه.
آدریانا لیما معروف‌ترین و محبوب‌ترین رژیم‌های غذایی رو داره که در سرتاسر دنیا مردم از اون‌ها استفاده می‌کنن.

آدریانا در مجلات مد

اولین باری که عکس آدریانا روی مجله رفت در سال 1998 در مجله‌ی ماری کلر (Marie Clair) برزیل بود. همچنین اولین باری که عکسش روی ووگ (Vogue) رفتا در سال 2000 و در نسخه ی ایتالیایی این مجله بود. یک ماه بعدش هم عکسش رفت روی کاور مجله‌ی ووگ برزیل.

بعد از این عکسش رو مجلات مختلف دیگه هم مثل: هارپربازار (Harper’s Bazaar)،اِل (Elle)،گراتزیا (Grazia)، کازموپولیتن (Cosmopolitan)،وی (V)، و… رفت.

در سال 2006 عکسش رفت روی کاور مجله‌ی جی کیو (GQ)که پرفروش‌ترین نسخه‌ی اون سال‌ مجله شد. هنوزم که هنوزه از اون نسخه به عنوان یکی از نسخه‌های پرفروش اون مجله یاد میشه.

سرگرمی‌های آدریانا

آدریانا به شدت به خوندن علاقه منده و اغلب اوقات کتاب‌هایی رو که میخونه به طرفدارانش پیشنهاد میده.
همچنین آدریانا ورزش بوکس رو به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنه.

فعالیت‌های دیگر آدریانا لیما

آدریانا علاوه بر مدلینگ، بازیگری هم کرده. اولین فیلمی که آدریانا در اون نقش ایفا کرده تعقیب (The Follow) هست که در سال 2001 ساخته شده.
همچنین آدریانا در سریال پرطرفدار چگونه مادرت رو دیدم (How I Met Your Mother) همراه با دوستان دیگه‌ش، الساندرو آمبروسیو، هیدی کلوم و… در نقش تاپ مدل بازی کردن.

آدریانا لیما در سریال

آدریانا همچنین در فیلمی با عنوان دیوانه ها (The Crazy Ones) همراه با سایر پیشکسوت های ویکتوریا سیکرت وهمچنین نقش آفرینی رابین ویلیامز بازی کرده.

آدریانا لیما و رابین ویلیامز

آدریانا میزبان و تهیه کننده‌ی اجرایی فصل اول برنامه‌ی تلوزیونی ستاره‌های زیبایی آمریکا (American beauty stars) بود که در سال 2017 منتشر شد.

زندگی شخصی آدریانا لیما

بعد از 9 ماه آشنایی با یک بازیکن صرب NBA، به نام مارکو جاریک (Marko Jaric) در سال 2008 نامزد کردند. این زوج در روز ولنتاین در سال 2009 ازدواج کردند. همون سال گزارش شد که آدریانا  برای شهروند صربستان شدن اقدام کرده که پذیرفته نشد.

آدریانا لیما و همسرش

آدریانا دو تا دختر به نام های سیِنا (Siena) و وَلنتینا (Valentina) داره. در سال 2014 گزارش شد که مراحل طلاق رو شروع کردن که در سال 2016 به اتمام رسید و رسمن جدا شدند.

آدریانا لیما و فرزندانش

آدریانا لیما: یکی از مدل‌های با باورهای عمیق مذهبی

آدریانا لیما یک کاتولیک معتقده که هر یکشنبه به کلیسا میره. در سال 2006 در مصاحبه با مجله‌ی ‌جی کیو (GQ) گفته که موقع ازدواج باکره بوده. وهمچنین گفته: «آقایون باید به این خواسته‌ی من احترام بذارن. اگه احترام نذارن یعنی منو نمی‌خوان». به طور کلی آدریانا به شدت با باورهای کلیسا موافقه و گفته شده که همیشه در پشت صحنه یه انجبل به همراه خودش داره.

آدریانا لیما

خودش چندین بار گفته که قبل از این که یکی از فرشته‌های ویکتوریا سیکرت بشه می‌خواسته یه راهبه باشه. آدریانا همچنین به کارهای خیرخواهانه علاقه داره. و به مقدار بسیار زیادی به یتیم خونه‌ی سالوادور کمک‌های مالی کرده.
در مسابقات Var mısın؟ Yok musun؟ در ترکیه شرکت کرده و مبلغ جایزشو به بیمارستان کودکان سرطانی در استامبول داده.

آدریانا لیما

بررسی استایل آدریانا لیما

حالا بریم سراغ تحلیل این استایل مدل 38 ساله‌مون.
آدریانا اندام مستطیل داره. همینطور پاهای خیلی زیبا و گردن نسبتن کوتاه. قدش 178 سانتی‌متره.پوست گندمی، چشم‌های سبز دریایی و موهای قهوه‌ای تیره داره. درنهایت فرم صورتش هم مثلثه. با این خصوصیات آدریانا دستش توی لباس پوشیدن بازه.

استایل رسمی

آدریانا با انتخاب لباس‌هایی که خطوط اندام زیباشو به نمایش میذارن، همیشه درخشیده. اون لباس‌هایی رو انتخاب می‌کنه که برش‌های مناسبی از زیر سینه تا باسن دارن و این‌جوریه که به کمرش زاویه‌های بیشتری میده. آدریانا همچنین با انتخاب لباسی که از بالای رون چاک داره، پاهای زیباشو نشون میده.

خیلی وقت‌ها دیدیم که آدریانا از لباس‌هایی که دور گردنشو پوشونده استفاده کرده. با توجه به اندازه‌ی گردنش این انتخاب ریسک زیادی داره، ولی چون فرم صورتش مناسب این مدل یقه بوده، در نهایت خوب از اب دراومده.

آدریانا از پیراهن‌های راسته خیلی در استایل رسمیش استفاده می‌کنه. همینطور به پیراهن‌های مدل ماهی علاقه داره که مدل ماهی با یه انتخاب یقه‌ی درست، به اندامش شکل خوبی میده.
غالب پیراهن‌هایی که آدریانا می‌پوشه تزیینات کمی دارن. اون از پارچه‌های طرحدار و شلوغ خوشش نمیاد! لباس‌هاش به خاطر جنس خوب پارچه و برش‌های مناسب زیبان.

استایل روزمره

آدریانا لیما به خاطر علاقه ی وافرش به چرم معروفه. در استایل‌هاش از کت‌ها، شلوارها، کیف‌ها و کفش‌های چرم استفاده می‌کنه.
انتخابش برای کت، اکثرن کت کوتاهه چرمه. اون این کت‌ها رو با شلوار‌های جذب می ‌پوشه و زبر کت هم از تی‌شرت‌های ساده و طرح‌دار استفاده می‌کنه.

بین شلوارهای چرم،شلوارهای جذب هستن که انتخاب آدریانان. خیلی وقت‌ها هم استایلش تمامن چرم بوده.
کفش‌های چرمی که آدریانا انتخاب می‌کنه شامل بوت‌های بلند و کوتاه میشن. که یا پاشنه ندارن و یا پاشنه‌هاشون کوتاهه. در زندگی عادی روزمرش آدریانا خودش رو خیلی با پاشنه‌های بلند اذیت نمی‌کنه.

به غیر از استایل چرم آدریانا به کت‌های کلاسیک هم علاقه داره و از اون‌ها در استایل روزمرش استفاده می‌کنه.

 آدریانا در استایل روزمرش اشتباهاتی هم داشته. مثلن همونطور که گفتیم برای اندام خط کش شلوارهای خیلی تنگ و خیلی گشاد خوب نیست.
باتوجه به اینکه آدریانا پاهای خوش فرمی داره، شلوارهای تنگ براش مشکلی بوجود نمیارن ولی شلوارهای گشاد، مخصوصن اگه رنگشون روشن یا سفید باشه که توجه‌ها رو جلب کنه، باید از استایلش حذف شه.

خب پرونده‌ی آدریانا رو هم بستیم. حالا چی از استایل و زندگی آدریانا یاد گرفتیم؟!
آدریانا در استفاده از خطوط و انتخاب لباس‌های برش‌دار خیلی مهارت داره. اون اندام خودش رو شناخته و به نقاط ضعف و قوتش آگاهه!.به زیبایی قدرت‌شو در انتخاب لباس‌های مناسب با اندامش نشون میده.

آدریانا لیما

فهمیدن ایرادات اندامی و سعی در مثبت کردن اون‌ها با استفاده از تکنیک‌های لباس پوشیدن، مهارت خیلی بالایی میخواد.
با دونستن فرم بدن و لباس و نکات ریز ست کردن لباس با بدن، به مرور زمان خیلی خوب می‌تونیم یاد بگیریم که درست لباس بپوشیم و شیک شیم.

آدریانا لیما دوستان صمیمی زیادی داره که در مقاله‌ی بعدی براتون بررسیشون می‌کنم. پس پیش به سوی الساندرا آمبروسیو که در ویکتوریا سیکرت غوغا به پا کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *