0

آموزش آرایش و کانتور صورت مربعی به همراه ترفندهای آن

ترفند آرایش فرم صورت مربعی
بازدید 1575

با آموزش آرایش و کانتور صورت مربعی به همراه ترفندهای آن میتوان با بهترین، کم هزینه ترین و راحت‌ترین راه برای تغییر دادن چهره؛ آرایش مناسب فرم صورتت رو امتحان کنی. در اولین قدم باید بفهمی که مدل فرم صورتت چه فرمی هست، برای فهمیدن این مورد مقاله انواع فرم صورت رو مطالعه کن.

چون اگر اصول آرایشی چهره‌های دیگه رو برای صورت خودت استفاده کنی نتیجه دلنشینی نداره. پس میتونی با استفاده از آرایش و کانتور اصولی، ظاهری بی نقص و جذاب‌تری رو بسازی.

حتی میتونی مقاله ترندهای آرایشی 2021 رو هم مطالعه کنی که آرایشی جذاب و مد روز داشته باشی.

در این مقاله میخواهم توضیحاتی درباره نحوه آرایش فرم صورت مربعی و ترفندهای آن بدم. در ادامه همراهم باش.

مشخصات فرم صورت مربعی

برای تشخیص فرم صورت مربعی اندازه عرض پیشانی با عرض استخوان گونه برابر هست و استخوان فک نیز با پیشانی به یک اندازه هست. در نتیجه تمامی اضلاع این مدل صورت باهم برابر، صاف و مستقیم هست.

این مدل صورت تیزی استخوان‌های فک و تیزی گوشه‌های گونه کاملن مشخص هست.  

فرم صورت مربعی شکل
طریقه تشخیص فرم صورت مربعی
فرم صورت مربعی شکل

آموزش مرحله به مرحله آرایش و کانتورینگ صورت‌های مربع شکل

۱-کانتور پیشانی

اطراف خط رویش مو و شقیقه ها رو با استفاده از برنزر ۲ درجه تیره تر از رنگ پوست کانتور کن. با این‌کار گوشه‌های پیشنانی صاف و برجستگی پیشانی اصلاح میشه. وسط پیشانی رو با کانسیلر ۲ درجه روشن تر از رنگ پوست خط بکش

۲ تعیین حدود استخوان گونه

زیر استخوان گونه رو با برنزر خط بکش و با استفاده از کانسیلر استخوان بالای گونه رو با یک انحنای نرم هایلایت کن تا برجستگی گونه ها رو لطیف‌تر نشان داده بشه .

برای رژگونه از تم رنگی رز، صورتی و هلویی استفاده بشه چون استفاده از رنگ‌های طبیعی باعث شادابی صورت هم میشه

  ۳ محو کردن خط فک و چانه

دو طرف خط فک رو با  حرکات دایره ای شکل و برنزر تیره کانتور کن. چون باید از شدت برجستگی خط فک کم بشه.در مرحله بعد از سمت گوش تا بالای گونه رو به شکل C هایلایت کن تا برجستگی‌ها نرم و لطیف به نظر برسه.

 در قسمت پایین چانه رو با کانسیلر هایلایت کن تا ضاهری برجسته تر داشته باشه. در مرحله بعد دو طرف اطراف چانه رو با برنزر خط بکش. در مرحله آخر استخوان زیر چانه و گردن رو با برنزر خط بکش.

 نحوه آرایش و کانتور چشم‌ها در فرم صورت مربع

از قسمت شکستگی خط ابرو تا زیر چشمها رو به شکل C از کانسیلر استفاده کن. اگر میخواهی چشم‌ها درشت‌تر به نظر برسه باید از سایه های تیره مثل قهوه ای، خاکستری، بنفش و دودی استفاده کنی.

خط چشم با دنباله کوتاه برای فرم صورت مربعی مناسب تره. در آخر هم با استفاده از ریمل و مژه مصنوعی چشم‌های دراماتیک و اغواگری دارید.

آرایش چشم در فرم صورت مربعی
آرایش چشم در فرم صورت مربعی

کانتور بینی در فرم صورت مربع

برای باریک و کوچک‌ترکردن بینی دو طرف تیغه بینی و زیر بینی رو با برنزر خط بکش سپس روی پره‌های بینی و خط وسط بینی با کانسیلر خط میکشی.

 نحوه آرایش لب‌ها برای فرم صورت مربعی

اگر لب‌هایی برجسته داری که فقط از رژهای نود، رنگ روشن و قرمز استفاده کن اما اگر لب‌های نازک داری با استفاده از خط لب در قسمت بیرونی و رژ مایع هماهنگ با رنگ مداد باعث برجسته به نظر رسیدن لبها بشی.

 از انتهای استخوان گونه به سمت لب با کانسیلر خط میکشی همچنین بالای لب در قسمت زیر بینی رو هم کانسیلر بزن.    

مدل آرایش لب و رنگ رژلب صورت مربعی
رنگ های رژ مناسب در آرایش مخصوص صورت مربعی شکل
مدل آرایش لب و رنگ رژلب صورت مربعی

مدل مناسب ابرو برای فرم صورت مربعی

برای فرم دادن ابرو چهره مربع شکل قوس ابرو رو گرد کن. ولی اگر ابروهات به طور طبیعی قوس داره با مداد ابرو پررنگ کنید. با این روش آرایش طبیعی تری داری. در ضمن سه گوش بین ابروها روی پیشانی نیز باید هایلایت بشه.

مدل ابرو متناسب فرم صورت مربعی
مدلهای مختلف ابرو مناسب فرم صورت مربع
مدل ابرو متناسب فرم صورت مربعی

مدل موی کوتاه و بلند برای صورت مربعی شکل

برای صورت‌های مربع شکل باید مدل مویی انتخاب بشه که زوایای صورت رو ملایم‌تر نشان بده. مدل موی گرد برای صورت مربع شکل مناسبه  چون  این مدل موها زوایا و خط‌های فک رو ملایم‌تر نشان میده. اگر به مدل موهای گرد، چتری‌های بلند و پریشان هم اضافه بشه باعث متناسب‌تر شدن فرم صورت میشه.
اگر موهای بلند رو ترجیح میدی مدل مویی رو که انتخاب میکنی بهتره  در قسمت کناره‌های صورت، مو صاف باشه  و علاوه بر این موها باید به صورت خیلی ملایم روی کناره‌های صورت ریخته شوند.

آرایش موی مناسب صورت مربعی شکل
مدل دادن به موها در فرم صورت مربعی
آرایش موی مناسب صورت مربعی شکل

سخن آخر
همانطور که گفته شده هر مدل صوررت آرایش مخصوص به خودش رو داره که با رعایت چند نکته بدون صرف هزینه زیاد میشه چهره‌ای جذاب‌تر و اغواکننده تری داشته باشی.

در این مقاله درباره آرایش و کانتورینگ فرم صورت مربعی شکل همه نکات رو گفتم. اگر راهکار دیگه ای رو برای تغییر چهره مربعی شکل داری بهم بگو که چیکار میکنی؟

فرم صورت بیضی، صورت کشیده، فرم صورت گرد، صورت قلبی شکل اینها انواع فرم صورت زنانه هستن.  فرم صورت تو چه مدلیه؟

دوست عزیز ممنون که تا اینجا همراهم بودی.منتظر شنیدن نظراتت هستم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *