5

استایل دانشجویی مناسب هر فصل

استایل دانشجویی دخترانه
بازدید 8417

اگر دانشجو باشید حتمن از قوانین حراست و نوع پوشش توی دانشگاه‎‌تون خبر دارید ولی اگه هنوز دانشجو نیستید و قراره به زودی دانشجو بشید باید بگم که دانشگاه‌های ما تو ایران قوانین خاصی برای لباس پوشیدن مخصوصن برای دختر‌ها دارن. چندتا از مهم‌ترین هاش رو همینجا میگم براتون که در ادامه علت انتخاب لباس ها رو بدونید.

 1. مانتو‌ها باید بلند باشن.
 2. شلوار‌هاتون نباید خیلی جذب باشن و حالت لگ داشته باشن.
 3. باید مقنعه سر کنید.
 4. مانتوتون باید جلو بسته باشه یا اگر جلوش بازه باید زیرش یک بلوز بلند بپوشید.

و یک سری قوانین دیگه که بسته به دانشگاهتون میتونن متفاوت باشن…مثلا دانشگاه‌هایی هم هستند که همین قوانینم رو هم ندارن ولی تعدادشون به انگشت‌های یک دست هم نمیرسه.
حالا ما باید با در نظر گرفتن همه‌ی این قوانین سعی کنیم یک استایل ساده ولی در عین حال شیک و خاص برای خود بسازیم.
با این که دانشگاه یک مکان نیمه رسمی به حساب میاد، ما باید سعی کنیم که یک لباس راحت و مناسب فصل بپوشیم تا سر کلاس های طولانی، خسته و کلافه نشیم.
حالا الان یکسری از راه‌های ست کردن لباس‌ها رو میگم بهتون بعد خودتون با توجه به شرایط، فصل، نوع دانشگاه، رشته تحصیلی و سلیقه‌ی خودتون از این قوانین استفاده کنید…

استایل دانشجویی مناسب هر فصل
استایل دانشجویی مناسب هر فصل

اول اول باید اینو بگم که تمیز و مرتب بودن لباساتون نقش خیلی زیادی تو شیک و آراسته بودنتون داره پس حتمن حتمن دقت کنید که لباستون تمیز و بدون چروک باشه.
دوم هم این که از قدیم گفتن که زیبایی تو سادگیه پس اصلن سعی نکنید که تو دانشگاه از لباس‌هایی با تزئنات زیاد و مناسب مهمانی استفاده کنید، مثلن باید بگم که از نظر من کلن فکر کفش پاشنه بلند و از سرتون بیرون کنید چون به هیچ عنوان مناسب یه دانشجویی که قراره صبح تا عصر از این کلاس به اون کلاس بدو بدو کنه نیست.

استایل جذاب دانشجویی
استایل جذاب دانشجویی

حالا هم طبق معمول برای ست کردن رنگ لباس‌هامون باید چرخه‌ی رنگ رو بلد باشیم.
با توجه به چرخه‌ی رنگ ما میتونیم رنگ‌های روبروی هم رو که مکمل همدیگه هستن با هم ست کنسم یا بریم سراغ رنگ‌های هم خانواده مثلن زرد و بنفش که همیشه با هم ترکیب جذاب و شادی رو می‌سازه یا زرد و سبز که همسایه‌ی هم هستن و میتونن ترکیب‌های ملایمی تشکیل بدن.

چرخه رنگ آیتن
چرخه رنگ آیتن

حالا كه چرخه‌ي رنگ آیتن رو بلديم ،ميتونيم اول يك آيتم اصلي كه ميخوايم بپوشيم رو انتخاب كنيم و بعد بيايم بقيه لباس‌هامون رو با اون يك آيتم هماهنگ كنيم. مثلا مانتو يا باروني‌اي كه مناسب فصل هستش رو انتخواب ميكنيم بعد ميايم ميبينيم كه كدوم كتوني يا كيفمون به اون لباس بيشتر مياد و مناسب دانشگاست.

استایل دانشجویی بهاره
استایل دانشجویی بهاره

يكي ديگه از راه‌هاي ست كردن لباسمون هم اينه كه بيايم ٢ تا ٢ تا لباس‌ها رو با هم ست كنيم مثلا كيف و كفشمون رو هم رنگ استفاده كنيم و مانتومون يك رنگ هماهنگ با كيف و كفشمون انتخاب كنيم.

براي مقنعه هم رنگ‌هاي مختلفي تو بازار وجود داره كه ميتونيم ازشون براي ست كردن با لباس‌هامون استفاده كنيم ولي چون مقنعه‌ي مشكي خيلي بيشتر مورد استفادس و راحت‌تر با همه چيز ست ميشه، بيشتريا همون رنگ مشكي رو سر ميكنن.
و اين رو فراموش نكنيد كه هميشه اكسسوري‌ها هستند كه به استايل شما زيبايي بيشتر و جذابيت ميدن پس اكسسوري رو به هيچ وجه فراموش نكنيد.
حالا الان وقتشه كه به صورت خيلي تخصصي‌تر اينايي كه بهتون گفتم رو براتون توضيح بدم .

استایل بهاره

بعد از عيد كه همه برميگردن دانشگاه ميبينيم كه خيليا همون لباسايي كه براي عيد گرفتن رو پوشيدن و اومدن!
هيچ اشكالي نداره اين كار ولي سعي كنيد كه مانتوهاي خيلي روشن، گلدوزي شده و از جنس‌هاي حرير و گيپور و كفش هاي پاشنه دار و همينطور جلو باز رو توي دانشگاه استفاده نكنيد چون هم امكان داره زود كثيف بشن هم توشون راحت نباشيد و خسته تون كنن و اين كه اين استايل‌هاي خيلي رسمي زياد براي دانشگاه قشنگ نيستن! از اونجايي كه فصل بهار هوا قابل پيشبيني نيست و امكان داره هر لحظه بارون بگيره يا آفتابي و گرم بشه شما ميتونيد هميشه با خودتون يك باروني سبك و يا يك سوييشرت يا كت به همراه داشته باشيد. كت هاي جين يا بلوزهاي مخمل، مخمل كبريتي، كتان و يا پارچه‌هاي پرزدار پشمي هم ميتونن انتخاب خوبي براي فصل بهار باشند.
براي شلوار هم چون هنوز اونقدرا هوا گرم نشده ميتونيد از جين‌هاي زخيم و مخمل كبريتي و كتان هاي نسبتا ضخيم استفاده كنيد. به خاطر بارون‌هايي هم كه تو اين فصل بدون پيشبيني ما امكان داره كه بباره ميتونيد هنوز از بوت‌هاي زمستونتون استفاده كنيد. همچنين خيلي راحت ميتونيد با كتوني‌هاي ساق‌دار استايل‌هاي شيك براي خودتون بسازيد فقط يادتون نره كه با اين سبك از كفش و بوت‌هاي ساق‌دار هميشه از شلوار‌هاي جذب يا راسته ي قد ٩٠ استفاده كنيد تا ساق كفشتون با شلوار پوشانده نشه.
براي دادن جلوه‌ي بيشتر به تركيب لباس‌هاتون ميتونيد يه شال رو از روي مقنعه به دور گردنتون بپيچيد.فقط سعي كنيد مقنعه خيلي چروك و چين دار از زيرش بيرون نزنه و همچنين به رنگ شال هم دقت كنيد. و آخر و مهم تر از همه، اكسسوري‌هاي ريز مثل ساعت و پيكسل و دستبند يادتون نره.

سوییشرت مناسب استایل دانشجویی در فصل بهار
سوییشرت مناسب استایل دانشجویی در فصل بهار
استایل دانشجویی دخترانه
استایل دانشجویی دخترانه
استایل دانشجویی اسپرت
استایل دانشجویی اسپرت

استایل دانشجویی تابستانی

تو اين فصل شما زياد توي دانشگاه نيستيد مگر اينكه ترم تابستوني برداشته باشيد يا تو همون فصل امتحانا هوا گرم شده باشه. پس همين اول بايد بگم كه با توجه به گرمي هوا و تابش مستقيم آفتاب، سعي كنيد از رنگ هاي روشن توي تركيب رنگي لباس هاتون استفاده كنيد و اصلا رنگاي تيره نپوشيد چون رنگ هاي تيره گرماي بيشتري رو به خودشون جذب ميكنن.
بعد از توجه به رنگ لباس‌ها، عينك دودي رو يادتون نره كه خيلي خيلي تو استايلتون موثره تازه ميتونيد از بند عينك‌هاي بافت دستي كه جديدا خيلي هم زياد شده استفاده كنيد و استايل تابستونيتون رو جذاب‌تر هم بكنيد. تو اين فصل فقط تا جايي كه ميتونيد از لباس هاي الياف طبيعي و نخي استفاده كنيد تا هم عبور هوا از بافتشون راحت‌تر باشه هم به راحتي بوي بد عرقتون رو به خودش نگيره. تو اين فصل بهداشت از هميشه مهم تره! با مانتو هاي نخي و گشادتون ميتونيد شلوار‌هاي پارچه‌اي نخي بپوشيد كه وقت راه رفتن و نشستن طولاني توي كلاس ازيت‌تون نكنه! سعي كنيد براي اين فصل مقنعه ي نخي جداگونه هم داشته باشيد.

استایل دانشجویی تابستانی
استایل دانشجویی تابستانی
مانتو شلوار نخی مناسب استایل دانشجویی تابستان
مانتو شلوار نخی مناسب استایل دانشجویی تابستان

استایل پاییزه

ميرسيم به فصل قشنگ سال كه همه بعد از كلاسا ميرن كه از هوا لذت ببرن توي اين فصل ميتونيد بوت‌هاي باروني‌تون رو با كت يا باروني‌هاي رنگارنگتون بپوشيد و لذت ببريد. براي اين فصل ميتونيد براي خودتون يك استايل چند لايه بسازيد تا وقتي كه ميريد سر كلاس بتونيد لايه‌ي رويي رو در بياريد و وقتي كه بارون ميگيره سريع لايه روييه رو بپوشيد.
شلوار هاي نخي ديگه تو اين فصل كاربردي ندارند و الان وقت جين و جير و مخمل و كتانه! دوباره ميتونيد دور گردنتون يه شال جذاب بندازيد و اين شال ميتونه حتي نقش موثر تو گرم كردنتون رو هم داشته باشه! هنوز ميتونيد از مانتو هاي نخيتون استفاده كنيد ولي هميشه با خودتون يك كت يا يه سوئيشرت داشته باشيد كه اگر باد و بارون شد بتونيد سريع اون رو بپوشيد.

استایل دانشجویی پاییزه
استایل دانشجویی پاییزه
مانتو و مقنعه دانشجویی
مانتو و مقنعه دانشجویی

استایل زمستانه

 اين فصل رو ميتونيد با پالتو هاي گشاد و بلندتون به واحتي بگذرونيد، كاپشن هاي پفي و اورسايز هم جزء اصلي ترند‌هاي اين اواخر به حساب ميان! علاوه بر همه‌ي اين‌ها شما ميتونيد به جاي استفاده از يك لايه ي زخيم، از چند لايه‌ي نازك‌تر استفاده كنيد تا اگر سر كلاس ها گرمتون شد بتونيد از لايه‌هاي رويي لباستون كم كنيد. شالگردن يكي از جذاب ترين آيتم‌هاي زمستونه كه به راحتي ميتونيد با هر كدوم از لباس‌هاتون ستش كنيد! و سعي كنيد به هيچ عنوان فراموشش نكنيد! بوت‌هاي مختلف هم كه آيتم جدا نشدني از اين فصل هستن،و براي بيشتر آشنا شدن با انواع مختلفشون ميتونيد به مقاله‌ي معرفي انواع مختلف بوت‌ها يه سري بزنيد. بعضي‌ها به خاطر سرد بودن هوا توي اين فصل عادت دارن كه يك شلوار نازك‌تر از زير شلوارشون ميپوشن، شما براي اين كه هم راحت تر باشيد و هم خودتون رو گرم تر نگه داريد ميتونيد از زير شلوارتون يك جوراب شلواريه زخيم بپوشيد و يا از جوراب‌هاي بلند تا زانو كه جزوي از ترند هاي امسال هم بودن استفاده كنيد، اين آيتم‌ها علاوه بر گرم كردن پاهاتون ميتونن با ديده شدن در بين بوت و شلوار مدل تينيجري جذابي هم به استايلتون بدن. اگر آستين لباس زيريتون از زير آستين كاپشن و يا پالتوتون اومد بيرون اصلن نگران نباشيد چون همون آستين ساده هم جذابيت خاصي به استايلتون ميده فقط توجه بكنيد كه رنگ آستين زيري به رنگ بقيه ي لباس هاتون هم بياد!
زمستان‌ها اكسسوري‌هايي مثل دستبند و ساعت زياد به چشم نميان و زير آستبن هامون پنهان ميشن پس ميتونيد زياد روشون حساس نباشيد و بيشتر روي اكسسوري‌هايي مثل شال گردن، دستكش و بوت و پيكسل تمركز كنيد.

استایل دانشجویی زمستانه
استایل دانشجویی زمستانه
ست بوت و کیف در استایل دانشجویی زمستان
ست بوت و کیف در استایل دانشجویی زمستان

اکسسوری

کیف مناسب دانشگاه

حالا که ديگه وقته اكسسوري هاست اول بريم سراغ كيف كه فكر ميكنم براي يك دانشجو مهم‌ترين آيتم باشه! معمولا دانشجو ها از كيف هاي بزرگ استفاده ميكنند تا دفتر ،كتاب و جزوه هاشون به راحتي توش جا بشه و همچنين حملش هم براشون راحت باشه! با اين تفاسير از نظر من كوله پشتي ها بهترين انتخاب براي دانشجو‌ها ميتونن باشن ولي خب بعضي‌ها هم دوست دارن با استايل هاي نيمه رسميشون از كيف‌هاي چرمي بزرگ با بند‌هاي متوسط استفاده كنن پس دقت كنيد اين كيف‌ها هم خيلي رسمي و با تزئينات زياد نباشند كه جلوي دست و پاتون رو يگيرند. كيف‌هاي بزرگ با بند بلند كه كج هم ميشه روي شانه آويزان كرد هم نوعي از كيف مناسب براي دانشگاه است.

کفش مناسب دانشگاه

مهم ترين ويژگي كفش يك دانشجو راحت بودنه اونه كه به ما اجازه بده مسافت‌هاي طولاني رو راه بريم و در طول روز كمر و پاهامون خسته نشن؛ با اين تعريف‌ها فكر ميكنم كه بتونيد حدس بزنيد كه كتوني‌ها مناسب‌ترين گزينه براي دانشگاهه ولی شما براي كفش خيلي گزينه‌هاي متنوعي داريد، مثل كفش‌هاي كالج يا اسنيكر‌ها و بوت‌هاي متنوع كه با توجه به استايلتون ميتونيد انتخابشون كنيد. براي اين كه خيلي كامل بتونيد با انواع كفش‌ها آشنا بشيد و نوع استايل‌هاشون رو بشناسيد حتما بريد به مقاله‌ي آشنايي با انواع كفش‌ها و كامل بخونيدش.

ساعت

ساعت‌ها خيلي ميتونن به استايل‌هاي دانشجويي كمك كنند چون هم جذاب هستند و هم در طول روز جلوي چشمتون هستند و شما با نظم و دقت بيشتري ميتونيد به برنامه‌ي كلاس‌هاتون برسيد و on time باشيد. ساعت‌ها با توجه به نوع استايلتون انتخاب ميشن؛ ساعت‌هاي كامپيوتري و بزرگ عقربه‌اي با بند‌هاي لاستيكي در دسته‌ي كژوال‌ها قرار ميگيرند و بيشتر با لباس هاي اسپرت و اورسايز استفاده ميشن.

ساعت هاي فلزي با بند‌هاي فلزي بيشتر مناسب استايل‌هاي رسمي و نيمه رسمي هستند و بيشتر با لباس‌هاي رسمي و فيت تن استفاده ميشوند.

ساعت هاي ديجيتال هم كه اين روز ها خيلي كاربرد دارند هم ميتونن گزينه‌ي خيلي مناسبي براي دانشجو‌ها باشند چون ميتونن سر كلاس بدون اينكه مجبور بشن گوشيشون رو در بيارن چك و كنترلش كنن.

دستبند

اول اول بگم كه تا جايي كه ميتونيد از دستبند هاي طلا و گرون قيمت توي دانشگاه استفاده نكنيد چون امكان داره هنگام نوشتن و يا رفت وآمد به جايي گيركنه وگم بشه. بيشتر سعي كنيد از دستبند هاي بدلي و فانتزي استفاده كنيد . مثل دستبند هاي كاموایی يا نخي كه بافته ميشن و رنگ هاي متنوه‌اي هم دارند يا دستبند هايي با پلاك هاي ساده خيلي سعي نكنيد دستتون رو شلوغ كنيد و از تعداد دستبند كم استفاده كنيد.

انگشتر

در كل از انگشترهاي بزرگ استفاده نكنيد، از انگشترهاي كم و ساده استفاده كنيد، مثلن اگر هم ساعت داريد و هم دستبند ميتونيد از يك رينگ ساده توي انگشت اشاره يا شستتون استفاده كنيد و يا اگر متاهل هستيد همون انگشتر حلقه‌ي شما جذابيت كافي را به استايل دانشجوييتون ميده.

در پايان اميدوارم كمك كمي به خوش استايل‌تر شدنتون كرده باشم و توي دانشگاه بدخشيد.

لطفا نظر خودتون رو با ما به اشتراك بذاريد و اگر چيزي به نظرتون توي اين مقاله‌ي ما كمه و جا افتاده حتما برامون اين پايين بنويسيد. منتظر نظر‌ها و پيشنهاد‌هاي جذاب شما هستيم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. شهرزاد گفت:

  مثل همیشه عالی بود . مقاله های مفیدی تو سایت شماست که اطلاعات خوبی به من میده . بهتون تبریک میگم بابت تیم خلاق و جوانتون که مطالب مهم رو به زبان ساده و خیلی خوب بیان می کنید . موفق و موید باشید 👏👏👏👏👍👍👍

  1. پرستو قوامی گفت:

   با سلام خیلی ممنونم که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.ممنونیم از لطفتون.
   امیدوارم با کمک مطالب مقاله‌ی استایل دانشجویی تونسته باشید که استایل مناسب خودتون که متناسب با فصل هم باشه رو پیدا کرده باشید.

  2. مبینا گفت:

   حالا که دانشگاه‌ها باز شده، این مقاله برای داشتن استایل دانشجویی طبق مد امروزی به من خیلی کمک کرد.

   1. مرتضی زاهدیان گفت:

    خوشحالیم که نوشته‌ی «استایل دانشجویی» ما مورد پسند شما بوده.

 2. ستاره گفت:

  اون دختری که قهوه ای پوشیده تو استایل پاییزی کسی اسمشو میدونه؟