0

اشلی گراهام

اشلی گراهام مشهورترین مدل سایز بزرگ
بازدید 1839

بدن ما متعلق به خود ماست.
این شعار امروزه‌ی خیلی از انجمن‌های دفاع از حقوق زنانه. این که من چاقم یا لاغر، پهلو دارم یا ندارم، پاهام کوچیکه، بازوهام چاقن و… چیزهایی هستن که به انتخاب‌های خود آدم برمیگردن.
حالا این وسط یه عده از خودشون راضی نیستن و میرن سزاغ رژیم‌های غذایی و ورزشی تا خودشونو به ایده‌آلشون برسونن، یه عده هم از خودشون رضایت دارن و سعی می‌کنن همیشه توی همین فرمی که هستن بمونن.
ولی جالبه بدونید که این اصل پذیرش آدما متناسب با خواسته‌های خودشون، خیلی وقت نیست که داره بین مردم جا میافته. ما این لطفو مدیون برهم‌زنندگان قوانین سنتی و بی‌پایه‌ی دنیای مد هستیم.
یکی از کله گنده‌‌های این تغییرات، اشلی گراهام هست.

اشلی گراهام

بیوگرافی اشلی گراهام (Ashley Graham)

اشلی در سال 1987 در لینکُلن واقع در ایالت نبراسکا متولد شد. پدرش یه بازاریاب پایگاه داده بود و مادرش یه خانه سازه.

اشلی گراهام و مادرش

اشلی یک خواهر کوچیک‌تر از خودش به نام ابیگل داره.

ashleyabigail thennow pr

وقتی اشلی کلاس هشتم رو می گذروند، متوجه شدن که اختلال نقص توجه (ADD) و اختلال خواندن (Dislexia) داره. در سال 2000 وقتی که داشت داخل یک مرکز تجاری خرید می کرد، کمپانی مدلینگ آی اند آی (I & I) کشفش کرد.

فعالیت‌های کاری

در سال 2001، اشلی با کمپانی مدلینگ ویلهلمینا قرار داد بست. در سال 2003 هم با کمپانی مدلینگ فورد (Ford Models) قرار داد بست.
اشلی در چند تا از کمپین‌های لیوایز (Levi’s) شرکت داشته. به طور ویژه در کمپین انحنای هویتی (Curve ID) در بهار/تابستان 2011 همره با سابینا کارلسون، آنا لیسبا و مکنزی ریلی.

اشلی گراهام در کمپین لیوایز

همینطور در کلکسیون پاییز/زمستان دوست پسرش همراه با جمعی از مدل‌های دیگه شرکت کرده.

اشلی گراهام

اشلی در بسیاری از کمپین‌های مارینا رینالدی (Marina Rinaldi) از جمله: بهار/تابستان 2012، پاییز/زمستان 2012 و در کلکسییون ورزشی پاییز/زمستان 2012 شرکت داشته. همون سال اشلی در دو تا از بیلبورد‌های لین بریانت (Lane Bryant)در نیویورک ظاهر شد. تا انتهای همون سال، اشلی به عنوان یه مدل همه‌ چی تموم  در هفته‌ی مد سال معرفی شد.

اشلی گراهام در بیلبوردهای لین برایانت

در سال 2013، اشلی یه کلکسیون لباس خواب برای فروشگاه ادیشن اِل (Addition Elle) که مخصوص خانوم‌های سایز بزرگ بود طراحی کرد. همچنین اشلی در برنامه‌ی شدن (MTV’s Made) در شبکه ی MTV که مربوط به نوجوانانی که اهداف بزرگ در سردارند هست، به عنوان مربی انگیزشی مدل‌های سایز بزرگ شرکت کرد.

اشلی گراهام

در سال 2015 برند مایو برای همه (Swimsiutsforall) که یه برند مخصوص افراد سایز بزرگ هست، از اشلی در تبلیغات سالانه‌ی نسخه‌ی مایوی ورزشی استفاده کرد. اشلی یکی از اولین مدل‌های سایز بزرگ بود که روی نسخه‌ی مایو ظاهر شد.

اشلی گراهام

افتخارات اشلی گراهام

در سال  2016 و 2017 به عنوان میزبان پشت صحنه‌ی مسابقات بانوی شایسته‌ی آمریکا و بانوی شایسته‌ی‌ جهان (Miss USA) و (Miss Universe) انتخاب شد. همچنین در مسابقات بانوی شایسته‌ی ‌جهان در سال 2018 شرکت کرد.

اشلی گراهام دختر شایسته سال

در مسابقات تاپ مدل بعدی آمریکا (Amereca’s Next Top Model) به عنوان یکی از داوران اصلی شرکت کرد.

اشلی گراهام داور مسابقات

همچنین در همون سال شرکن متل (Mattel) از اشلی گراهام عروسک باربی با درنظر گرفتن سایزش ساخت.

اشلی گراهام و باربی

در سال 2017، اشلی کتابی با عنوان «یک مدل جدید: اعتماد به نفس، زیبایی و قدرت در واقعیت چگونه به نظر می رسند؟» منتشر کرد. توی این کتاب خاطرات، نگرش‌هایی رو که در طول تجربه‌ی مدل بودنش داشته منتشر کرد. همچنین انگیزه بخشی رو که نسبت به مثبت نگری به بدن داشته رو هم ارایه کرده. به علاوه‌ی پیش‌بینی‌ش رو هم راجب ارزیابی تصویر بدنی سال‌های آینده گفته.

کتاب اشلی گراهام

همچنین اشلی در یکی از قسمت‌های برنامه‌ی لب‌خوانی اسپایک (Spike’s Lip Sync Battle) در مقابل بازیگر برنامه‌های دونات (Donuts) جرمین فولر (Jarmine Fowler)، به رقابت پرداخت و برنده شد.

اشلی گراهام در مسابقات لبخوانی

اشلی اعلام کرده که میزبان فصل دوم برنامه‌ی ستاره‌ی زیبایی آمریکا (American Beauty Star) هست.

اشلی گراهام در مجلات

همون اوایل کارش، اشلی در مجله‌ی وای اِم (YM) ظاهر شد. در سال 2007 عکس اشلی روی مجله‌ی ووگ (Vogue) رفت. همچنین در سال 2009 عکسش روی کاور مجله‌ی گلامور (Glamour) با عنوان «در هر سایزی میشه شیک بود» رفت. در سال 2010 اشلی روی مجله‌ی باست (Bust) ظاهر شد.

مثبت‌نگری نسبت به بدن

خب رسیدیم به قسمت جالب زندگی اشلی. اشلی همونطور که در مقدمه گفتیم، از پیشگامان جنبش مثبت نگری نسبت به بدن (Body Positivity) و در هر سایزی هستی غذا بخور. (Eat at Every Size) هست.
مجله‌ی گلامور در سال 2016 راجب اشلی گفت: اون پذیرش سایز رو به جریان اصلی اورده.

اشلی گراهام

همچنین اشلی یه تدتاک (TED Talk)در رابطه با پذیرش تصویر بدنی خود ارایه کرده. اون در این سخنرانی گفته که وقتی به آینه‌ی تمام قد نگاه می‌کنی باید یه گفت و گوی دوستانه با بدنت داشته باشی. مثلا بگی: ای پشت چاق. امروز تو از سینه ام جلوتری. ولی این قابل قبوله. من انتخاب می‌کنم که دوسِت داشته باشم.
اشلی به خاطر منتشر کردن عکس‌هایی از بدنش با خطوط سلولیت (خطوطی که در اثر چاق و لاغر شدن بوجود میان) توسط خانوم‌ها تشویق‌ شده.

اشلی گراهام در تدتاک

مصاحبه اشلی گراهام با مجله وگ

اشلی گراهام در یه مصاحبه با مجله‌ی ووگ گفته: من فکر می‌کنم بدن من زندگی خیلی از آدما رو تغییر داده. من از بدنم به عنوان وسیله‌ای برای حرف زدن راجب تابوها استفاده کردم. مثلا خطوط سلولیت یا افتادگی رحم. و همینطور به مردم یاد دادم که چجوری با بدنشون صحبت کنن. در ادامه گفته: من می‌دونم چه زندگی‌هایی رو تغییر دادم. پیام‌هایی رو که زنان و دختران جوان برام فرستادن خوندم. او‌‌‌ن‌ها می‌گفتن من تا زمانی که داستان تو رو نخونده بودم انقدر پوستم رو دوست نداشتم.

اشلی گراهام در مصاحبه

اشلی همچنین گفته: واژه‌ی سایز بزرگ، انتخاب خوبی نیست. در این باره گفته: وقتی شما می‌گین سایز بزرگ، در حقیقت دارین خانم‌ها رو طبقه‌بندی می‌کنین. ممکنه که صنعت مد به من بگه سایز بزرگ ولی من دوست دارم اینجوری فکر کنم که این سایز شخصی منه.

زندگی شخصی اشلی گراهام

اشلی در بسیاری از ماموریت‌های بشردوستانه‌ به افریقای جنوبی همراه با بنیاد تمبا (Themba) شرکت داشته.
اشلی همسرش، جاستین اروین (Justin Ervin) رو که یه عکاس و فیلمبردار هست در سال 2009 در یک کلیسا دید. اونها در سال 2010 در یک مراسم خصوصی ازدواج کردن.

اشلی گراهام و همسرش

تحلیل استایل اشلی گراهام

فرم بدن اشلی گراهام ساعت شنی هست. البته یه ساعت شنی پُر. با قد 179 سانتی‌متریش و انحناهای معروف بدنش، به عنوان یه مدل متفاوت و جذاب همیشه مورد توجه رسانه‌ها بوده.
اشلی با موها و چشم‌های قهوه‌ای، صورت بیضی و گردن متوسط، مشکلی در استفاده از یقه‌ها نداره. در نتیجه انتخاب‌های مناسبی رو هم اغلب از خودش در استایلش نشون داده.

استایل رسمی

اشلی در استایل‌های رسمیش اکثرن از رنگ مشکی استفاده کرده که در کم حجم نشون دادن برجستگی‌های بدنش خیلی مفید واقع شده. با توجه به این که اندام ساعت شنی انحنای زیادی در ناحیه‌های کمر، باسن و سینه داره و این نکته که نشون دادن این انحنا‌ها خیلی جذابن، اشلی خیلی خوب تونسته با پوشیدن لباس‌های کمردار و برش‌دار از این زیبایی بدنش استفاده کنه.

اشلی همچنین علاقه‌ی زیادی به استفاده از بلوز و تاپ‌های کراپ (تاپ‌هایی که کمی از شکمو نشون میده)و شلوارهای رسمی داره که با برش‌های مناسب می‌تونن جایگزین مناسب برای پیراهن‌های بلند باشن.

اشتباهات استایل اشلی گراهام

زمان‌هایی بوده که اشلی زیاد خوشتیپ به نظر نیومده.
درسته که نشون دادن انحناهای بدن جذابه، ولی اغراق در این انحناها ماجرا رو برعکس می‌کنه و استایل اشلی رو خراب کرده. بستن یه کمربند به این محکمی باعث شده تا علاوه بر انحناهای معمول بدنش، برجستگی‌های اضافی هم در استایلش بوجود بیاد و استایلشو از فرم خارج کنه. علاوه بر اون باتوجه به اینکه اندام اشلی نسبتن درشته، نباید از تکنیک‌های بزرگ‌تر نشون دادن قسمت‌ها‌ی بدن استفاده کنه. ولی می‌بینیم که این اتفاق افتاده و شونه‌های اشلی خیلی پهن‌تر از حد معمول دیده شدن.

استایل روزانه‌ی اشلی گراهام

در استایل روزانه‌ی اشلی خیلی می‌بینیم که از شلوارها و لگ‌های خیلی تنگ و محکم استفاده شده. اون این شلوارها و لگ‌ها رو معمولا با بلوزهای کوتاه می‌پوشه و یکبار دیگه با نشون دادن اندامش ثابت می‌کنه سایز بزرگ بودن یه عیب نیست. اشلی در استایل روزمرش هم مثل استایل رسمیش از رنگ مشکی برای کم حجم نشون دان بدنش استفاده می‌کنه.

انتخاب دیگه‌ی اشلی برای استایل روزمره، کت و شلوار و بلوز وشلواهان. گاهی از کت‌های تک وگاهی هم کت و شلوار ست می‌پوشه که اغلب اوقات شلوارهای گشاد دارن و استایلش رو خوب نشون دادن.

استایل اشتباه اشلی گراهام

در انتخاب لباس‌هاش حتمن دقت می‌کنه که جنس‌های محکمی داشته باشن تا اندامش رو سفت‌تر نشون بدن. انتخاب اشلی برای کفش‌های روزمره شامل کفش‌های اسپورت و کفش‌هایی با پاشنه‌ی متوسطن. گاهی هم پیش اومده که با یه انتخاب نامناسب استایل خیلی بدی رو برای خودش درست کرده.

با توجه به اینکه اندام پُری داره استفاده از رنگ‌های نئونی،که در بزرگ‌نمایی قسمت‌های مختلف بدن خیلی قوی عمل می‌کنن، انتخاب بسیار نا‌به‌جایی بوده! و اون از این رنگ‌ها هم در بالاتنه و هم در پایین‌تنه استفاده کرده.

استایل اشتباه اشلی گراهام

بررسی زندگی و استایل اشلی گراهام هم تموم شد. همونطور که اشلی میگه: چسبوندن عنوان سایز بزرگ، به ادما القا می‌کنه که در طبقه‌ای قرار گرفتن که درست غذا نمی‌خورن، درست ورزش نمی‌کنن و اعتماد به نفس ندارن. در نتیجه خودشونو طرد شده احساس می‌کنن.

اشلی گراهام مدل سایز بزرگ

در حقیقت سایز نباید عنوانی برای طبقه بندی ادما باشه. چون این انتخاب اونا برای سبک زندگی‌شونه و کاملا شخصیه! دنیای مد قوانینی رو برای استانداردهای زیبایی اندام مشخص کرده ولی در حقیقت زیبایی اندام و استایل چیزهای شخصی هستن.

در نهایت ما نکاتی رو برای بهتر نشون دادن استایل به شما نشون میدیم. منتظر نظرات خوبتون هم هستیم!
نوبتی هم باشه نوبت بررسی یکی دیگه از تاپ مدل‌های دنیای مده. بریم یه سری بزنیم به خانواده مدل پرور حدید. چطوره با بلا حدید زیبا شروع کنیم؟!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *