0

بیوگرافی کامل آنا وینتور سردبیر مشهورترین مجله مد+بررسی استایل شخصی او

آنا وینتور سردبیر معروف مجله مد و فشن
بازدید 1778

آنا ونتور یکی از تاثیر گذارترین زنان در دنیای مد است. سردبیر مجله معروف ووگ.اگر شماهم به دنیای فشن علاقه مند هستین این مقاله از دست ندین.
انا وینتور با نام کامل (Dame Anna Wintour) در ۳ نوامبر ۱۹۴۹ در لندن متولد شد. آنا وینتور سردبیر انگلیسی و مدیر ارشد مجله  Vogue آمریکا و یکی از تاثیر گذارترین چهره های دنیای مد است.
پدر آنا چارلز وینتور (۱۹۹۹ – ۱۹۱۷)، سردبیر روزنامه Evening Standard و مادر ویالئونور نونی (۱۹۱۷–۱۹۹۵)، آمریکایی، استاد دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد است. پدر و مادر وی در سال ۱۹۴۰ ازدواج کردند و در سال ۱۹۷۹ طلاق گرفتند.
او چهار خواهر و برادر داشت. برادر بزرگتر او، جرالد، در کودکی در یک حادثه رانندگی درگذشت.یکی از برادران کوچکتر وی، پاتریک، نیز روزنامه نگار است و در حال حاضر سردبیر دیپلماتیک روزنامه گاردین است.
جیمز و نورا وینتور به ترتیب در دولت محلی لندن و در سازمان های غیر دولتی بین المللی کار کرده اند.
همان طور که مشخص است سردبیری و ویراستاری ارث خانوادگی ونتورها به حساب می آید.

آنا وینتور سردبیر مجله مد
آنا وینتور سردبیر مجله مد

آنا وینتور قبل از ووگ

وینتور در دوران کودکی بسیار تحت تأثیر پدرش، چارلز وینتور، که سردبیر روزنامه لندن اونینگ  استاندارد (London’s evening standard) بود، قرار گرفت. وی در شماره سپتامبر به یاد آورد:”من فکر می کنم پدرم واقعن به جای من تصمیم گرفت که من باید در مد کار کنم” او برای اولین کار در بوتیک بیبا (Biba)، هنگامی که او 15 ساله بود، به کمک پدرش مشغول به کار شد.
سال بعد، وی دانشکده شمال لندن را ترک کرد و یک برنامه آموزشی را در هاردس (Harrods) آغاز کرد. او به دستور پدر و مادرش، کلاس های مد را نیز در مدرسه ای در همان حوالی گذراند.
 چهار سال بعد دستیار مد مجله هارپر و کوئین (Harper’s & Queen)  شد.


چند ماه بعد، اولین موقعیت خود را به عنوان سردبیر مد، در ویوا (Viva) یک مجله بزرگسالان برای زنان که توسط کتی کیتون، همسر وقت ناشر پنت هاوس باب گوچوئنه راه اندازی شد بدست آورد.این اولین شغلی بود که در آن توانست یک دستیار شخصی استخدام کند که شهرت او را به عنوان یک رئیس سخت طلب و دشوار آغاز کرد.

سال بعد، وی سردبیر مد نیویورک شد. گریس کودینگتون سه دهه بعد گفت: “آنا چیزهای معروف را قبل از دیگران میبیند.” و سپس یک همکار سابق ترتیب مصاحبه ای با ویراستار مجله ووگ را داد و آنا وینتور تا یک قدمی سردبیری مجله ووگ رسید.

آنا وینتور ملکه دنیای مد
آنا وینتور ملکه دنیای مد و سردبیر مجله ووگ
آنا وینتور ملکه دنیای مد و سردبیر مجله ووگ

آنا وینتور و ووگ

بعد از کار کردن به عنوان سردبیر مد مجلات نیویورک، به عنوان سردبیر ووگ انگلیسی در سال۱۹۸۶ و سردبیر مجله هوس و گاردن (House & Garden) در سال ۱۹۸۷ مشغول به کار شد.یک سال بعد وینتور جایگزین گریس میرابلا شد و اینگونه سردبیری ووگ آمریکایی هم بدست آورد.
این اقدام سه سال پس از راه اندازی مجله فرانسوی اله (Elle) توسط آمریکا صورت گرفت، که به طور مداوم تهدید به کاهش تیراژ و درآمد تبلیغاتی ووگ بود. دست اندرکاران صنعت نگران بودند که زیر نظر میرابلا، این مجله در حال از دست دادن جایگاه خود نسبت به چاپ اخیر اله (Elle) در آمریکا باشد.

وینتور پس از ایجاد تغییرات گسترده در کارمندان، سبک تصاویر جلد را تغییر داد. او از مدل های کمتر شناخته شده استفاده کرد و لباس های ارزان قیمت را با مد بالا مخلوط کرد اولین شماره ای که او مسئول آن بود، نوامبر ۱۹۷۹، یک عکس از میکائلا برکو ۱۹ ساله با یک جفت شلوار جین ۵۰ دلار و یک ژاکت که توسط کرستین لاکرویکس (Christian Lacroix) به ارزش ۱۰،۰۰۰ دلار طراحی شده بود را در کنار هم آورد. این اولین باری بود که جلد ووگ از شلوار جین استفاده می کرد.

وینتور در توضیح فلسفه انتشار خود از خیال مد دموکراتیک اظهار داشت: “توده ای با کلاس، این مانترا من است.” پوشش های ووگ با حضور زنان برجسته (از جمله بازیگران زن نیکول کیدمن و آنجلینا جولی و سیاستمدار هیلاری کلینتون) آغاز شد.
ونتور در رشد و تقویت مشاغل بسیاری از کارکنان مد از جمله سوپر مدل های دهه ۱۹۹۰، عکاس مد،هرب ریتز( Herb Ritts ) و چندین طراح مهم دیگر نقش داشت.
وی با استفاده از نفوذ خود از حمایت های خانه مد پاریس به ارتقا جان گالیانو در ۱۹۹۷ به عنوان مدیر ارشد شدن دیور کمک کرد همچنین Mcqeen , Marc jacdas از حمایت آنا ونتور بهره مند شدن.

وینتور بر معرفی سه اسپین آف (spinoff) نظارت کرد: ووگ لیوینگ (Teen Vogue ، (Vogue Living و Vogue Men.
بیشتر از Elle Girl و Cosmo Girl صفحات تبلیغاتی منتشر کرده و درآمد تبلیغات بیشتری کسب کرده است و ۱۶۴ صفحه آگهی در شماره دبوت مردان ووگ بیشترین تعداد برای اولین شماره در تاریخ کندی نست (Condé Nast) بوده است. ادایج (AdAge) وی را برای این گسترش برند “سردبیر سال” نامید.

آنا وینتور
آنا وینتور


 پس از معرفی توسط وینتور در سال ۲۰۰۷ ، طوم براون (Thom Browne)  طراح لباس مردانه با موفقیت مجموعه خود را در ۹۰ فروشگاه برادران بروکس راه اندازی کرد. علاوه بر این دستاوردها، وینتور همچنین به رفتار ناپسند خود مشهور بود، مدل موی باب و عینک بزرگ مشکی وی بخشی از امضای او است.

شیطان هم پرادا میپوشد

وینتور که اغلب به عنوان الهام بخش شخصیت مریل استریپ در شیطان پرادا میپوشد نام برده می شود، از شهرتی برخوردار است که او را دور از ذهن و سخت نشان می دهد.
شیطان پرادا میپوشد (۲۰۰۴)، پرفروش ترین رمان لورن وایزبرگر (Lauren Weisberger) که در سال ۲۰۰۶ در یک فیلم محبوب با بازی مریل استریپ و آن هاتاوی اقتباس شده است، شرح حالات طنز یکی از دستیاران شخصی مجله داستانی مد است؛ ویراستار میراندا پریستلی. اعتقاد عمومی بر این بود که شخصیت میراندا کاریکاتوری از وینتور است که وایزبرگر زمانی برای او کار می کرد.

آنا وینتور در فیلم شیطان هم پرادا می پوشد
آنا وینتور در فیلم شیطان هم پرادا می پوشد


در سال ۲۰۰۹ ونتور در فیلم مستند انا وینتور ووگ را میسازد  (Anna Wintour as the making of vogue)  هم ظاهر شد. در ژانویه ۲۰۱۴، موزه هنر متروپولیتن مجموعه موسسه لباس خود را به نام وینتور نامگذاری کرد؛ بانوی اول میشل اوباما آن را در ماه مه همان سال افتتاح کرد. وینتور در صندوق مد بازی کرد که آن سال نیز از تلویزیون اویشن (Ovation) پخش شد.او توسط فوربس سی و نهمین زن قدرتمند جهان لقب گرفت.

بررسی استایل آنا وینتور

او به طرز شگفت انگیزی به یک سبک امضا پایبند است. یکی از بهترین توصیف برای او استایل کلاسیک است.
با وجود این تصور که طرفداران مد دوست دارند سیاه بپوشند، ونتور تقریبا همیشه رنگی دیده می شود و الگوهای پررنگ را دوست دارد.چاپ های بزرگ و جسورانه در استایل وینتور زیاد دیده میشود.

بررسی استایل آنا وینتور
بررسی استایل آنا وینتور

گل های این لباس ممکن است بسیار بزرگ باشند، اما یک طرح ساده است که در پاستیل های فوق العاده اجرا شده . بستن آن با کمربند به تعریف کمر کمک می کند و اطمینان حاصل می کند که وینتور در الگوهای بزرگ و اورسایز گم نمی شود.

استایل آنا وینتور با لباسهای گلدار
استایل آنا وینتور با لباسهای گلدار

ونتور به عینک سیاه، بزرگ و شنل خود معروف است، یک فرم عینک متناسب با صورت خود، بدون تزئینات. تقریبا در بیشتر اوقات آنا این استایل را حفظ میکند و در تمام فشن شوها برای جلوگیری از انتقال دادن حس خود از عینک استفاده میکند.
وینتور سالها پیش مدل موی مناسبی را پیدا کرد که متناسب با صورتش باشد و از آن زمان به آن پایبند است یک باب تیز.

مدل موی آنا وینتور
مدل موی آنا

زندگی شخصی آنا وینتور

با چنین شغلی شلوغ و پررونق، شاید به نظر می رسید که وینتور هیچ وقتی برای زندگی شخصی ندارد، اما او دو بار ازدواج کرده است. وی و شوهر اولش، دیوید شفر(David Schaffer) از سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۹ ازدواج کردند و صاحب دو فرزند شدند: کاترین (معروف به “زنبور عسل”) و چارلز. طبق بیوگرافی دات کام، رئیس های ووگ اغلب طوری برنامه ریزی میکنند تا وینتور بتواند بین نیویورک و لندن برای دیدار با بچه های خود سفر کند.

وینتور در سال ۲۰۰۴ با شلبی برایان، یک سرمایه گذار موفق در زمینه تجارت و فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد ازدواج کرد. برایان، اهل تگزاس، یک تاجر باهوش و سرمایه دار خطرناک است. این دو هنوز با هم هستند و مسائل را خصوصی نگه می دارند.

کلاس های آموزشی آنا وینتور

در سپتامبر ۲۰۱۹، برنامه آموزشی ونتور با مستر کلاس (Masterclass) به طور رسمی در این سیستم عامل راه اندازی شد. در آنجا، او استعدادها و بینش خود را به عنوان مربی و معلم در زمینه های رهبری و خلاقیت به اشتراک می گذارد. مشخص نیست که این سرویس چه مبلغی به معلمان لیست الف خود پرداخت می کند، اما هالیوود ریپورتر خاطرنشان می کند که حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار است.

در ۱۵ دسامبر ۲۰۲۰، کوندی نست به عنوان بخشی از بازسازی ساختاری که شرکت ارائه داد، وینتور را به عنوان مدیر ارشد محتوا در سراسر جهان ارتقا داد. علاوه بر این، او به عنوان مدیر تحریر جهانی ووگ کار خواهد کرد.

کلاس های آموزشی آنا وینتور
کلاس های آموزشی آنا وینتور

فعالیت‌های بشردوستانه آنا وینتور

او بزرگترین افتخار مت گالا (Met Gala) است، مراسم سالانه پر ستاره که سالانه صدها میلیون دلار برای خیریه جمع می کند. سی ان ان (CNN) گزارش می دهد که وینتور به خصوص در زمینه تحقیقات ایدز متعهد است و به طور روزمره برای انواع موسسات خیریه از جمله سازمان های غیرانتفاعی، تحقیقات پزشکی، هنر، آموزش سرمایه جمع می کند.

فعالیت‌های بشردوستانه آنا وینتور
فعالیت‌های بشردوستانه آنا وینتور
تاثیر فعالیت در رسانه های مد در رشد ثروت آنا وینتور

وینتور از دهه ۸۰ با ووگ بود و در روزهای ابتدایی خود ۲۰۰۰۰۰ دلار در سال به علاوه کمک هزینه های رفاهی مانند مسافرت و لباس دریافت می کرد. طبق گفته بیزینس اینسایدر (Business Insider)، این فرد ۷۰ ساله سالانه ۲ میلیون دلار حقوق به علاوه مزایا، از جمله کمک هزینه لباس که ۶ رقم است، دریافت می کند.
او همچنانووگ را به سمت مسیرهای خلاقانه جدیدی در عصر دیجیتال سوق می دهد. از نظر فروش، دارایی خالص فعلی وینتور تقریبا ۳۵ میلیون دلار است.

از سال ۲۰۱۶، وینتور در روستای گرینویچ زندگی میکند.او می گوید قبل از ساعت ۶ صبح بلند می شود، تنیس بازی می کند و موها و آرایش خود را انجام داده است، سپس دو ساعت بعد به دفاتر ووگ می رسد. او همیشه قبل از زمان برنامه ریزی شده خود به نمایشگاه های مد می رسد. او می گوید: “من از زمان انتظار برای برقراری تماس تلفنی و یادداشت استفاده می كنم؛ در نمایشگاه ها بهترین ایده هایم را می گیرم.”

سبک مدیریتی آنا وینتور

آنا وینتور معتقد است که هرگاه بپذیرید که همه با شما موافق نخواهند بود، و هنگامی که تصمیم گرفتید به دیدگاه خود وفادار بمانید، می توانید رهبر و مدیر بهتری باشید. داشتن قدرت اعتقاد و برقراری ارتباط با دیدگاه خود با وضوح و قاطعیت.
این هم به آنچه ووگ با مخاطبانش به اشتراک می گذارد و هم به نحوه تعامل آنا با تیمش اعمال می شود. استخدام اعضای تیم که در شیوه تفکر و مشاهده دنیا متکی به خود هستند و متنوع هستند، نکته کلیدی است و به آنا اجازه می دهد با اطمینان نمایندگی خود را انجام دهد و به افرادی که برای او کار می کنند اعتماد کند.

خواندن مطلب و سرگذشت انسان های تاثیرگذار مخصوصن در حوزه ای که به آن علاقه داریم هم هیجان انگیزه و هم کمک بزرگی میتونه باشه. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشین و نظراتتون رو حتمن برای ما بنویسید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *