0

تفاوت طراحی لباس و تصویرسازی لباس چیست؟

تفاوت طراحی لباس با تصویرسازی لباس
بازدید 2898

چه تفاوتی بین یک تصویرگر مد (fashion illustration) و یک طراح مد ((fashion designer وجود دارد؟ طراحان لباس بیشتر بر روی خلق محصولات تمرکز می کنند و ایده های خلاقانه را خلق می کنند ، که بخشی از روند طراحی است و بعد تصویرساز لباس ایده هارا به تصویر میکشد.

در رشته طراحی لباس رسته های مختلفی وجود دارد مد نویسی طراحی لباس دوخت و دوز لباس تصویرسازی لباس و…  پس هر طراح لباس صرفا دوخت ودوز لباس انجام نمیدهد یا در فقط مشغول طراحی بصری لباس نیست.

در این مقاله به بررسی و مقایسه  طراحی لباس و تصویرسازی لباس می پردازیم.

طراح لباس

طراحی لباس کاری خلاقانه است و طراح ایده پردازی می کند یعنی ایده های ذهنی خود را با چند خط ساده بر روی کاغذ می کشد این ایده ها می تواند الهام از طبیعت دوره های تاریخی نقش و نگار های سنتی و… باشد طراح صرفا منظور خود از طرح لباس را بیان می کند طراحی مد نوعی هنری است که به ایجاد لباس اختصاص دارد.

برای کار به عنوان یک طراح ، باید شخصیتی هنرمند و خلاق داشته باشید.

 لزوماً لازم نیست که شما یک هنرمند عالی باشید، اما باید مهارت لازم برای ترکیب رنگ ، رنگ و سایه داشته باشید. شما همچنین باید بتوانید با پارچه کار کنید  طراحان مد از تصور بصری خوبی برخوردار هستند و می توانند سه بعدی فکر کنند و ایده های خود را در لباس قرار می دهند.

شما به عنوان طراح لباس باید از نیازهای بازار مد آگاه باشی باید علاقه زیادی به یادگیری چیزهای جدید داشته باشید و مجلات ، ژورنال ها و کتابهایی درباره تاریخچه طراحی مد و روندهای جدید بخوانند و نباید فقط به خلاقیت و ذوق هنری خود بسنده کنید.

هر طراح لباسی لزوما تصویرساز نیست اما می تواند کار تصویرسازی را هم خودش انجام دهد.

تصویرساز لباس

یک تصویرساز لباس را به تصویر می کشد. به زبان ساده تصویرساز نقاشی می کند.

تصویرگر لباس به راحتی می تواند بهترین لباس هارا تصویرگری کنند یک تصویرساز نحوه ساخت آنها ،نوع پارچه،روکش ها را طراحی می کند.

تصویرسازی مد به طور کلی درباره جزییات تکنیکی و فنی است و نه صرفا هنرو هدف اصلی آن نشان دادن دوختها و جزییات لباس است.

تصویرگری مد هنر برقراری ارتباط ایده های مد در یک شکل تصویری است که از طرح و ایده طراح لباس شروع می شود و به تصویرسازی می رسد این کار برای ارتباط بیشتر مشتریان با طرح است.

هر تصویرساز لباس لزوما طراح لباس نیست و طرح اصلی را خودش ایده پردازی نمیکند.

ممنون که وقتتون رو در اختیار ما گذاشتید و مقاله رو تا آخر خوندید.
امیدوارم لذت برده باشید و این مطلب بهتون کمک کرده باشه اگر پیشنهاد یا نقدی دارید برامون بنویسید. یا اگر کار طراحی و تصویرسازی انجام میدید تجربیاتتون رو با ما به اشتراک بزارید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *