0

داکوتا جانسون

داکوتا جانسون مدل
بازدید 1531

توی کمد همه‌ی آدمای روی زمین همیشه یه آیتم مشکی پیدا میشه.
حالا می‌خواد شلوار باشه، پیراهن باشه، کفش باشه و حتی می‌تونه شال و روسری باشه مورد علاقه‌ترین رنگ در سرتاسر دنیا همین مشکیه. همه جای دنیا راجبش آهنگ خوندن، فیلم ساختن و استایل آفریدن. اصلن خیلیا معروفن به استایل سرتاپا مشکیشون. و خیلی کالکشنا تک رنگن و اونم مشکی.
حالا بریم راجب بازیگر و مدلی صحبت کنیم که همیشه یه آیتم مشکی تو استایلش هست. داکوتا جانسون!

داکوتا جانسون

بیوگرافی داکوتا جانسون (Dakota Johnson)

داکوتا در آستین تگزاس در سال 1989در خانواده‌ای بدنیا اومد که اغلب افرادش بازیگر بودن.
پدرش دان جانسون ومادرش ملانی گریفیتث هستن. زمان به دنیا اومدن داکوتا پدرش درحال فیلم برداری فیلم Hot Spot  بود.

داکوتا جانسون و خانواده

داکوتا شش تا خواهر وبرادر ناتنی داره. چهارتا از سمت پدر و دو تا از سمت مادر. یکی از خواهراش جسی جانسون هم بازیگره.

داکوتا جانسون و خواهران و برادرانش

داکوتا به خاطر شغل بازیگری پدر و مادرش از همون ابتدای زندگیش با صحنه‌های بازیگری آشنا بود و علاقه داشت که بازی کنه ولی پدر و مادرش تا زمانی که داکوتا از دبیرستان فارغ‌التحصیل نشد بهش اجازه‌ی بازیگری رو ندارن.
در سن خیلی کم، داکوتا تشخیص اختلال بیش‌فعالی گرفت و مجبور شد هفت‌بار مدرسش رو عوض کنه.
در دوازده سالگی به خاطر عکسی که به همراه بچه‌های سایر بازیگر‌ها برای مجله‌ی ووگ نوجوانان گرفت به مدل شدن علاقه‌مند شد و موقع رفتن به دبیرستان درآمدی رو از طریق مدلینگ بدست آورد.

داکوتا جانسون در کودکی

بعد از اتمام دبیرستان داکوتا برای ثبت‌ نام در کالج جولیارد اقدام کرد که پذیرفته نشد.

فعالیت کاری

داکوتا کارشو با فیلم دیوانه در آلاباما (Crazy in Alabama) به کارگردانی پدر خوندش آنتونیو باندراس در سال 1999شروع کرد.

داکوتا جانسون در فیلم

بعد از اون در سال 2006 به عنوان بانوی جوان جشنواره ی گلدن گلوب (Golden Globe)، یعنی کسی که تندیس جشنواره رو برای برنده می‌بره و اونو تا پایین استیج همراهی می‌کنه، انتخاب شد. اون در همون سال با کمپانی مدلینگ IMG قرارداد امضا کرد. با اینکه بازیگری حرفه‌ی اصلی داکوتاست ولی گهگاهی برای بعضی برندها کت‌واک هم میره. در واقع در سال 2009 داکوتا برای خط تولید شلوار جین برند منگو(Mango) کت‌واک کرد.

داکوتا جانسون در گلدن گلوب

بعد از فارغ التحصیلیش از دبیرستان و شروع کارش به عنوان بازیگر در سال 2010 در فیلم شبکه‌ی اجتماعی (Social Network) به کارگردانی دیوید فینچر(David Fincher) نقش امیلیا رِیتر رو گرفت. شروع شهرتش رو می‌تونیم به این نقطه نسبت بدیم.

داکوتا جانسون در شبکه اجتماعی

بعد از این فیلم در فیلم های کمدی زیادی نقش‌آفرینی کرد مثل: Date and Switch، The Five-Year Engagement، Beastly، Goats و…

ولی نقطه‌ی عطف شهرت داکوتا به خاطر بازیش در نقش آنستازیا استیل در سری فیلم‌های «50 سایه ی خاکستری» از سال 2015 تا 2018 بود که کم کم شهرتش رو بین‌المللی کرد.

داکوتا جانسون در فیلم 50 سایه خاکستری

جوایز

قسمت جالب توجه کاری داکوتا جوایزشه.
در سال 2015 داکوتا که به واسطه ی فیلم 50 سایه ی خاکستری به شهرت رسید تمشک طلایی بدترین بازیگر زن رو برای همون فیلم برد.

داکوتا جانسون

همچنین در سال 2016 جایزه‌ی انتخاب مردمی بهترین بازیگر زن رو برای فیلم «50 سایه‌ی خاکستری» برد.

داکوتا جانسون و شهرت مطبوعاتی

داکوتا از همون بچگیش تا به الان مورد توجه رسانه‌ها وبه خصوص مجله‌های مختلف بازیگری و استایل بوده. همونطور که می‌بینین تا به حال بارها عکساش روی مجلات ووگ(Vogue)، اِل(Elle) و… رفته.

زندگی شخصی

خب شاید جالب باشه که بدونید داکوتا یه سگ داره که خیلی وقت‌ها باهاش میره پیاده روی.

از روابطش عاطفیش هم اینکه هنوز ازدواج نکرده ولی با کریس مارتین خواننده‌ی مشهور گروه cold play از سال 2017 تو رابطس ولی این رابطه رو خیلی خصوصی نگه داشتن.

أاکوتا جانسون و کریس مارتین

بررسی استایل داکوتا جانسون

همونطور که گفتیم داکوتا علاقه ی زبادی به رنگ مشکی داره. در اکثر استایل‌های روزمرش و حتی استایل‌های رسمیش به نحوی از این رنگ استفاده می‌کنه.
بوت، شلوار، تیشرت، کیف و حتی پیراهن ها از جمله چیزهایی هستن که داکوتا ازهرکدوم مشکی شو توی کمد لباسش داره
حالا بریم دقیق تر استایل داکوتا رو در مراسمات و زندگی معمولیش بررسی کنیم.

استایل رسمی

خب همانطور که می‌بیینین داکوتا در اکثر مراسم‌ها و فرش قرمز‌ها پیراهن‌ها رو ترجیح داده. اندام داکوتا خط‌کشه و پیراهن‌هایی که انتخاب کرده برش‌های مناسبی برای اندامش دارن و زیباتر نشونش میدن. داکوتا در انتخاب پیراهن‌هاش به استین‌های بلند و یقه‌های بسته توجه نشون داده که گزینه‌های ریسکی و خطرناکی می‌تونن باشن ولی در نهایت از اونها به درستی استفاده کرده و استایلش خوب شده. پیراهن‌هایی که انتخاب کرده مدل A هستن که به زاویه دادن به بدن داکوتا کمک می‌کنن و کمرشو هم باریک‌تر نشون میدن.

با این وجود گاهی هم این ریسک‌ها موفق از آب درنیومدن و داکوتا خیلی هم خوشتیپ به نظر نیومده. پوشیدن لباسهای راسته نه تنها به خوشتیپ به نظر رسیدن کمک نمی‌کنه بلکه برعکس یه عامل خراب کننده‌ی استایله.داکوتا هم با پوشیدن لباسهای آستین‌دار و یقه بسته با فرم راسته استایلشو جوری خراب کرده که حتی برش‌های کمری و جنس پارچه هم نتونستن کمی از این اشتباهاتو بپوشونن.

می دونیم که یقه‌ی بسته و استین‌های ساده و بلند تمرکز رو مستقیم می‌برن روی شونه و شونه‌های داکوتا کمی به اندام تی متمایله و باید حواسش باشه زیاد روی اونا متمرکز نشه. دامن راسته‌ی لباس هم قسمت پایین اندام داکوتا رو بدون هیچ زاویه‌ای در کمر نشون میده ودر واقع نه زیبایی آفریده و نه کمی از صاف بودن کمرشو پوشونده.

استایل روزانه

خب از انتخاب های همیشگی داکوتا برای شلوار، شلوارهای تنگ جین و کتان هستن. قبلن گفتیم برای اندام خط کش این شلوارها مناسب نیستن . درصورتی که فرد مورد نظر پاهای خوش فرمی داشته باشه همون شلوارهای تهدید کننده به فرصت‌هایی برای زیباتر نشون دادن اندام تبدیل میشن.
علاوه بر شلوارها یه آیتم پرتکرار دیگه هم توی استایل داکوتا پیدا میشه و اون بوتها هستن. داکوتا علاقه ی زیادی به بوت‌های مشکی داره و تقریبن به صورت مداوم از اونها استفاده می‌کنه.

برای بالاتنه، داکوتا معمولن انتخاباش بین تی شرت های سادست که در رنگ‌های خنثی از اونها استفاده می‌کنه و گاهی هم روی اونها از کت و شال گردن استفاده می‌کنه تا لایه‌های بیشتری به استایلش بده و بیشتر بدرخشه.

از آیتم‌های دیگه ای که گاهی داکوتا رو باهاش می‌بینیم دامن‌های فُن و پیلیسه هستن که میشه گفتن گل سر‌سبد انتخاب‌های داکوتاست.
این  دامن‌ها همون زاویه‌های دلخواه رو به استایل داکوتا میدن. انتخاب تی شرت‌های تنگ برای بالاتنه هم یه انتخاب مناسب دیگه برای ست کردن با این دامن‌ها بوده.

اشتباه‌های استایل داکوتا جانسون

داکوتا در استایل روزمرش بهتر از رسمی عمل کرده ولی بازم مواردی بوده که بی‌دقت بوده. از جمله انتخاب های بد داکوتا شلوارهای راسته هستن. این شلوارها با توجه به اینکه داکوتا پاهای زیبایی داره انتخاب خوبی نیستن چون هم زیبایی پاهارو می‌پوشونن و هم پاهاشو صاف نشون میدن.

شلوارهای فاق کوتاه هم به همون اندازه انتخاب‌های بدی هستن چون قد 171 سانتی‌متری داکوتا رو کوتاه نشون میدن و حالا اگه همزمان تی‌شرتشو هم بده داخل شلوار که دیگه اوضاع رو بدتر می‌کنه. تنها اتفاق خوبی که در استایل بالا افتاده استفادش از کت بوده که تاثیر فاق کوتاه و تی‌شرت رو کمی کمتر کرده.

گفتیم که سرشونه‌های داکوتا کمی متمایله به اندام تی که باید تا حد امکان سعی کنه اینو بپوشونه. خب می‌بینیم که خیلی هم تلاشی برای این موضوع نکرده و استایلش رو تا حدی بد جلوه داده.

سرشونه‌های بسته تا حدی خطرناکن ولی سرشونه‌های پف‌دار دیگه اشتباه بارزن.
همینطور استین‌هایی که کنار کمر رو حجیم نشون میدن برای این اندام که زاویه خاصی در ناحیه کمر نداره انتخاب نامناسبیه.

خب از نکاتی که داکوتا رو با اون می‌شناسیم موهای همیشه چتریش و آرایش روشنش هست که گاهی با یه رژ لب قرمز همراهه.

داکوتا جانسون

استایل داکوتا نکات زیادی داشت که باید نقاط قوتشو برای استفاده برداریم و نقاط ضعفش رو هم سعی کنیم تا حد امکان بپوشونیم. بدونیم که اگه اندام تی داریم با انتخاب دامن های بلند A فرم می‌تونیم کمرمونو باریک کنیم. تاپ های بندی و جذب هم برای کسایی که سرشونه هاشون کمی رو به عریض شدنه، انتخاب های مناسبی هستن و اگه قراره از آستین‌های بلند استفاده کنیم حتمن جنس پارچه و مدل آستین رو مد نظر قرار بدیم. 

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشین. بریم سراغ یه مدل خاص که تغییراتزیادی رو در دیدگاه‌ها نسبت به دنیای مد به وجود اورد. این شما و این هم اشلی گراهام مدل زیبای پلاس سایز!         

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *