0

ست‌های رنگی جذاب سال 99 با رنگ سال 2020، آبی کلاسیک

معرفی ست های جذاب به رنگ آبی کلاسیک
بازدید 744

امسال هم مثل هر سال رنگ سال 2020 توسط شرکت پنتون اعلام شد. شرکت پنتون رنگ آبی کلاسیک رو برای سال 2020 معرفی کرد، که البته رنگ خیلی جذابی هم هست. حالا خواه یا ناخواه خیلی از طراحان در زمینه‌های مختلف، از این رنگ برای کارشون استفاده می‌کنند. از طراحی بازی گرفته تا طراحی ماشین، لوازم تحریر و حتی فشن و بیوتی.

حالا که همه طراحی‌ها داره میره به این سمت، پس باید بدونیم برای لباس پوشیدن‌هامون چطور از این رنگ استفاده کنیم، یا بهتره بگم چطور استایل رنگ سال رو برای خودمون بسازیم. برای همین من قصد دارم توی این نوشته چند تا رنگ رو که با این رنگ همخونی خیلی خوبی دارند، بهتون نشون بدم.

این نوشته شامل ترکیب رنگ‌ها با آبی کلاسیک برای استایل‌های مختلف نوشته شده. امیدوارم این نوشته براتون مفید باشه و نظرات‌تون رو آخر نوشته برام بذارید. اگه دوست دارید در مورد آرایش با رنگ سال 2020 بدونید، نوشته‌ی «ترندهای سال 99 برای آرایش با رنگ آبی کلاسیک» رو بخونید.

ست‌های رنگی جذاب سال 99 با رنگ سال 2020، آبی کلاسیک
امسال شرکت پنتون رنگ سال 2020 رو «آبی کلاسیک» معرفی کرد.

چه رنگی با آبی کلاسیک جذاب میشه؟

رنگ آبی کلاسیک برعکس بقیه رنگ‌های آبی، خیلی راحت‌تر می‌تونه با رنگ‌های گرم حتی ترکیب بشه. منشا این رنگ طبیعته. پس رنگ‌هایی که توی طبیعت با این رنگ زیاد می‌بینید، به راحتی می‌تونند ترکیب بشند. چون این رنگ‌ها رو توی طبیعت زیاد دیدیم و برای چشم ما آشنا هستند.

تصاویر زیر رو دقت کنید!!! هر کسی که دریا رفته باشه حتمن غروب یا طلوع آفتاب رو دیده. جایی که رنگ آبی کلاسیک (که برای دریا یا آسمون هست) با رنگ زرد، نارنجی و گاهن قرمز (که منشأشون از خورشید هست) ترکیب میشن. در کنارشون رنگ خاکستری (که عمومن سایه‌ی ابرها هستن) هم دیده میشه. پس این ترکیب رنگ‌ها به چشم‌مون آشناست و ما می‌تونیم ازشون استفاده کنیم.

حالا مهم اینه که بدونیم توی لباس‌ها یا آرایش‌مون چطور و چقدر از این رنگ باید استفاده کنیم!؟ برای جواب دادن به این سوال، اول باید بدونیم که از کدوم رنگ می‌خوایم به عنوان رنگ غالب استفاده کنیم!!! رنگ آبی کلاسیک یا رنگی غیر از اون!!!

برای آرایش و میکاپ بهتره که از این رنگ خیلی کم استفاده کنیم. یعنی رنگ غالب رو یه رنگ دیگه انتخاب کنیم. در مورد آرایش و میکاپ انتهای نوشته بیشتر توضیح دادم.

اما در مورد لباس بستگی چه رنگی رو انتخاب کنیم. اگه رنگ دیگه گرم باشه، بهتره رنگ غالب آبی کلاسیک نباشه. اگه رنگ دیگه سرد باشه، آبی کلاسیک رنگ غالب استایل بشه خیلی جذاب میشه. در مورد رنگ‌های خنثی مثل مشکی، سفید و خاکستری میشه گفت فرقی نداره.

حالا می‌خوام دونه به دونه رنگ‌هایی که میشه با آبی کلاسیک ست کرد رو معرفی کنم.

ترکیب رنگ آبی کلاسیک با رنگ‌های گرم

اگه رنگ‌های گرم با رنگ مورد نظر ما یعنی آبی کلاسیک ترکیب بشند، دو حالت پیش میاد. هر دو حالت جلوه‌های کاملن متفاوتی رو در ذهن بیننده ایجاد می‌کنه.

حالت اول: اگر رنگ گرم غالب باشه: اگر رنگ گرم توی استایل شما غالب باشه، جلوه استایل شما خودش رو هیجانی نشون میده. برای همین این شکل از استایل برای جاهایی می‌خواین خودنمایی کنید خیلی بهتون کمک می‌کنه. مثل مهمانی‌های خانوادگی‌تون.

حالت دوم: اگر رنگ آبی کلاسیک غالب باشه: اگر رنگ آبی کلاسیک توی استایل رنگ غالب ما باشه، استایل ما خودشون رو سنگین نشون میده. رنگ آبی کلاسیک اعتماد به نفس رو در ذهن بیننده ایجاد می‌کنه. برای همین بهتره توی موقعیت‌های مهم و رسمی از این سبک استایل استفاده کنید.

حالا می‌ریم سراغ رنگ‌ها:

آبی کلاسیک با رنگ زرد

رنگ زرد از جمله رنگ‌هایی هست که در کنار رنگ آبی و به خصوص رنگ سال 2020 یا همان آبی کلاسیک، جلوه‌ی بسیار خوبی به استایل شما میده. رنگ زرد، در تضاد رنگ آبیه و ترکیب این دو رنگ توجه زیادی رو جلب می‌کنه.

رنگ زرد در استایل مونوکرومیک آبی کلاسیک، باعث ایجاد هیجان میشه. می‌تونید بسته به سلیقه‌ی خودتون، از رنگ زرد توی اکسسوری‌های کوچک مثل کیف، کفش و گوشواره یا در اندازه‌های بزرگ‌تر و به عنوان آیتم‌های پوشیدنی مانند شلوار یا بلوز استفاده کنید.

ترکیب رنگ زرد با رنگ سال 2020 آبی کلاسیک

آبی کلاسیک با رنگ نارنجی

اگه تضاد موجود بین رنگ‌های آبی و زرد با سلیقه‌تون سازگار نیست، پیشنهاد می‌کنم رنگ نارنجی یا آجری رو به جای زرد انتخاب کنید. رنگ نارنجی نسبت به زرد درخشندگی کمتری داره و مات‌تره. برای همین تضاد کمتری با رنگ آبی کلاسیک ایجاد می‌کنه. این رنگ در کنار آبی کلاسیک به خوبی جور میشه و می‌تونید از اون به عنوان یه رنگ هیجان‌انگیز در استایل به کار ببرید.

همچنین اگه در تناژ رنگ نارنجی تغییر ایجاد کنید، می‌تونید استایل‌تون رو حتی جذاب‌تر کنید. مثلن با خیال راحت استایل‌تون رو به سمت نارنجی تیره یا قهوه‌ای سوق دهید. این طیف رنگ بدون هیچ دردسری در کنار آبی کلاسیک استایل‌های زیبا و منحصر به فردی رو خلق می‌کنه و علاوه بر این، انتخاب خوبی برای داشتن استایل‌هایی با رنگ سال 2020 هست.

آبی کلاسیک با رنگ سرخابی و صورتی

خیلی‌ها ترجیح میدن سراغ استایل‌هایی برند که توجه کمتری رو جلب کنه. اما برعکس، خیلی‌ها هم با سبک از استایل‌ها خیلی رفیق شدن و عاشق پوشیدن لباس‌های متمایز و استایل‌های خاص‌تر هستند. اگه شما هم از جمله این افراد هستین، این ترکیب رنگ پیشنهادی مختص شماست!

رنگ صورتی و به خصوص تناژ‌های درخشنده‌تر، مثل سرخابی یا صورتی باربی، در کنار رنگ آبی کلاسیک استایل خیلی متفاوتی رو می‌سازه. این ترکیب ظاهرتون رو چشم‌گیرتر از همیشه می‌کنه.

پوشیدن یه شلوار آبی کلاسیک به همراه مانتو یا کت صورتی یا سرخابی، اضافه کردن یک جفت کفش سرخابی به یک استایل آبی رنگ یا حتی استفاده از گردنبند یا گوشواره‌های سرخابی در کنار لباس‌های آبی کلاسیک، راه‌های ساده‌ای هستن که می‌تونید برای ساختن این ترکیب از اون‌ها کمک بگیرید.

ترکیب رنگ آبی کلاسیک با رنگ‌های سرد

ترکیب دو رنگ سرد در کنار هم همیشه استایل رو ساده و سنگین نشون نمیده، اما استایل رو یکپارچه نشن میده. این ترفند خوبیه برای افرادی که قد بلندی ندارن. چون رنگ سال 2020 هم خودش رنگ سرد محسوب میشه و رنگ‌های سرد با هم در تضاد نیستن، یکپارچگی استایل باعث میشه بیننده قد شما رو بلندتر ببینه. حالا هر چی این رنگ‌ها همخونی بیشتری داشته باشن، این اثر بیشتر تاکید میشه.

اگه رنگ‌های غیر از آبی کلاسیک توی استایل خیلی روشن نباشن، بهتره آبی کلاسیک رنگ غالب توی استایل شما باشه. اما اگر رنگ‌های دیگه‌ی استایل‌تون روشن هستن، آبی کلاسیک کمتری توی استایل‌تون جا بدید.

حالت اول برای فضاهای رسمی خیلی پیشنهاد میشه. هم استایل جذاب دیده میشه و شما رو سنگین و متین نشون میده.

حالا میریم سراغ جزیی شدن روی رنگ‌ها.

آبی کلاسیک با رنگ سبز

خیلی از ترکیب‌های رنگ که در دنیای فشن و طراحی میشه، از طبیعت الهام گرفته شده. ترکیب رنگ‌های آبی کلاسیک و سبز رو میشه حتی روی پَرِ پرنده‌ها هم دید. طاووس یا مرغ مگس‌خوار مثال‌های خوبی برای این ترکیب رنگی هستن.

سبز و آبی کلاسیک نزدیکی زیادی به هم دارند و تضادی ایجاد نمی‌کنند، اما در عین حال هر دو رنگ از جمله رنگ‌های سرد هستن و می‌تونند ظاهری خنک خلق کنند.

می‌تونید با کمی خلاقیت، تناژ رنگ سبز رو دست‌کاری کنید و به جای استفاده از سبز‌های معمول، سراغ سبزهای خاص‌تر مثل زمردی یا یخی برید. پوشیدن یه پالتوی سبز رنگ به همراه شلوار آبی کلاسیک، به خوبی می‌تونه رنگ سال 2020 رو به استایل شما اضافه کند تا جذاب و به مد دیده بشید.

آبی کلاسیک با رنگ آبی

گاهی اوقات راه‌های ساده‌تری هم برای ساختن استایل‌های جذاب وجود داره. حتمن نیاید از رنگ‌هایی غیر از آبی توی استایل‌تون استفاده کنید. شما می‌تونید کنار رنگ آبی کلاسیک از خود رنگ آبی البته با تناژ مختلف یا درجه رنگی مختلف استفاده کنید.

این روش به شما کمک می‌کنه تا استایل مونوکروم خارق‌العاده‌ای بسازید. اینجوری شما به یکی از پیشروهای دنیای مد و فشن تبدیل می‌شید.

در کنار رنگ سال 2020 یا آبی کلاسیک می‌تونید از آبی‌هایی نظیر آبی آسمانی، آبی نفتی، آبی رویال یا سرمه‌ای استفاده کنید. می‌تونید علاوه بر استایل‌های رسمی، استایل‌های کژوال جالی رو هم خلق کنید. جین‌ها، آیتم‌های پرکاربردی برای خلق یک ظاهر تمام آبی به شمار میرن. پس اون‌ها رو فراموش نکنید.

ترکیب آبی کلاسیک با رنگ‌های خنثی

رنگ‌های خنثی به عنوان رنگ‌های اصلی حساب نمیشن. هر رنگی به راحتی می‌تونه در کنار اون‌ها قرار بگیره و یه استایل خوب بسازه.

رنگ‌های خنثی در کنار هر رنگی که قرار بگیرن، به خوبی ذات اون رنگ رو نشون میدن و جلوه‌ی اون رنگ کاملن مشخص میشه؛ اما هر چه رنگ خنثی به سفیدی و روشن بودن میل کنه، رنگ دیگه خودش رو درخشان و بزرگ‌تر نشون میده، اما هر چه رنگ خنثی به سمت مشکی میل کنه، نتیجه‌ی عکس می‌گیریم.

آبی کلاسیک با رنگ سفید

آبی کلاسیک رنگی آرام‌بخش هست و ترکیب اون به همراه رنگ سفید، ظاهری پاک و خالص رو برای شما ایجاد می‌کنه. این ترکیب رنگ یکی از ترکیب‌های بسیار مناسب برای فصل تابستون به شمار میره. شلوار سفید به همراه یه کت آبی کلاسیک یا ترکیب تیشرت سفید و شلوار یا دامنی به رنگ آبی کلاسیک می‌تونه ایده‌ی خوبی برای به کار بردن رنگ سال 2020 باشه.

آبی کلاسیک با رنگ مشکی

بیراه نیست که بگم این ترکیب رنگ کم دردسرترین ترکیبیه که می‌تونید به کمک اون از رنگ سال 2020 توی استایل‌تون استفاده کنید.

رنگ مشکی بر خلاف سایر رنگ‌ها، به تلاش و دقت زیادی برای ست کردن احتیاج نداره و می‌تونید به همراه اون هر رنگ دیگری رو به کار ببرید.

به عنوان نمونه، پوشیدن کفش‌هایی به رنگ آبی کلاسیک، کنار یه استایل مشکی یا حتی ست کردن یه کت آبی کلاسیک با شلوار و کفش مشکی، ایده‌های عملی و ساده‌ای برای ساختن استایل‌های به روز محسوب می‌شند.

ممنونم که این نوشته من رو تا انتها خوندید. خیلی دوست دارم بدونم نظرتون در مورد این نوشته‌ی من چیه؟ لطفن برام بنویسید.

اگه دوست دارید در مورد آرایش رنگ سال 2020 هم بدونید، پیشنهاد می‌کنم در مورد «آرایش و میکاپ با رنگ آبی کلاسیک» بخونید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *