0

لباس مناسب برای افرادی که گردن کوتاه دارند

خانم های گردن کوتاه چه لباس واکسسوری بخرن
بازدید 1265

قبل از انتخاب لباس مناسب برای افرادی که گردن کوتاه دارند باید به این مورد توجه کرد که هر کدوم از ما ویژگی‌های به خصوص اندامی خودمون رو داریم. شاید رو یکسری از این ویژگی‌ها برچسب ایراد اندامی بزنیم. خب بهتره که اونارو ایراد ندونیم. این واسه گول زدن خودمون نیست، حقیقت اینه که ما با تمایزهای اندامی‌مون هست که متفاوت از بقیه میشیم.

تو این مقاله میخوایم در مورد یکی از این ویژگی‌ها صحبت کنیم؛ گردن کوتاه. داشتن گردن کوتاه اصلن موضوع حاد و مهمی نیست و یکی از همون ویژگی‌های هست که گفتیم. فقط با رعایت کردن چندتا نکته ساده میتونید باعث کوتاه‌تر دیده شدن اون نشید.پس بریم که با این ترفندها آشنا بشیم.

راهنمای استایل گردن کوتاه

توی مقاله‌ی گردن بلند به ۳تا سرفصل اصلی اشاره کردیم. اینجا هم سرفصل‌ها همون هست.
شما با انتخاب مناسب:

  • یقه
  • اکسسوری
  • مدل مو

میتونید به ایده‌آل‌ترین حالت ممکن برسید. کسایی که گردن کوتاه دارن باید سعی کنن یک خط و راستای عمودی ایجاد کنن. اینطوری باعث کوتاه‌تر و پهن‌تر دیدن گردنشون نمیشن. حالا این کار میتونه با انتخاب یقه مناسب باشه یا چاپ و پترن پارچه یا اکسسوری. خب حالا هرکدوم از این‌ها رو جداگونه بررسی میکنیم.

فرم یقه مناسب گردن کوتاه

بهترین انتخاب برای کسایی که گردن کوتاه دارن، یقه‌های باز و مخصوصن یقه‌ی هفت هست. انتخاب همچین یقه‌هایی باعث میشه چشم مخاطب به پایین هدایت بشه و گردن رو کشیده‌تر نشون بده.

فرم یقه هفت مناسب افراد گردن کوتاه
لباس مناسب برای افرادی که گردن کوتاه دارند
فرم یقه هفت مناسب افراد گردن کوتاه

یکی دیگه از یقه‌هایی که پیشنهاد میشه، یقه مردانه هست.

لباس مناسب برای افرادی که گردن کوتاه دارند
لباس مناسب برای افرادی که گردن کوتاه دارند

از یقه‌های افقی مثل قایقی دوری کنید. این فرم یقه‌ها باعث پهن‌تر و کوتاه‌تر نشون به چاپ و پترن لباس‌هاتون هم دقت کنید. راه‌راه‌های عمودی گزینه‌ی بهتری برای شما هستن تا افقی. لباس‌های چپ و راستی هم گزینه‌ی خوبی برای این ویژگی اندامی هستن.

اکسسوری مناسب گردن کوتاه

تو انتخاب اکسسوری‌هایی مثل گردنبند، گوشواره و دستمال‌گردن باید هوشمندانه عمل کنید. گردنبند مناسب گردن کوتاه، گردنبندهایی با طول نسبتن بلند هستن. چوکرها یا گردنبندهای کوتاه باعث کوتاه‌تر به نظر اومدن گردنتون میشن.

دوتا نکته‌‌ی مهمی که وجود داره این هست که میتونید از زنجیرهای باریک‌تر و ظریف‌تر استفاده کنید. اینطوری باعث میشه حد و حدود گردنتون مشخص نباشه. اینطوری اگه بالاتنه‌ی نسبتن بزرگی داشته باشید، با انتخاب گردنبند بلند باعث بزرگتر دیده شدن اون نمیشید. اینطوری با یه تیر دو نشون زدید.
نکته‌ی بعدی این هست که استفاده از سنجاق سینه، انتخاب خوبی هست. در واقع کار گردنبند رو برامون انجام میده اما بدون داشتن زنجیر. در انتخاب گوشواره دقت کنید که مدل‌هایی رو استفاده کنید که بلندتر باشن. اما این نکته‌ی مهم رو فراموش نکنید که طول گوشوارتون تا انتهای گردنتون نباشه.

اینطوری اثر عکس داره و با تاکید بر نقطه‌ی انتهایی گردن، در کوتاه‌تر نشون دادن اون عمل میکنه. همچنین گوشواره‌های حلقه‌ای رو فراموش کنید و از اون‌ها استفاده نکنید. این بین یک اکسسوری خاص و البته کمک‌کننده وجود داره. اون چیزی نیست جز دستمال گردن.

برای گردن بلند گفتیم گره‌های کوچیکی به گردنتون بزنید یا اینکه اون‌ها رو دور گردنتون بپیچید. اما اینجا قضیه دقیقن برعکس هست.برای گردن کوتاه، سعی کنید گره‌های شل‌تری بزنید و دستمال گردن رو کمی از گردنتون دورتر بپیچید.


حتا دستمال‌گردن‌هایی رو انتخاب کنید که کمی دنباله‌دارتر باشن. همه‌ی این‌ها باعث میشه گردنتون کوتاه‌تر از اون چیزی که هست به نظر نیاد.

نکته‌ی آخر اینکه، استفاده از تزئینات در اطراف یقه هم باعث میشه توجه از ناحیه گردن شما برداشته بشه.

مدل موی مناسب گردن کوتاه

آخرین موردی که باید در موردش صحبت کنیم، مدل مو هست. برای این ویژگی اندامی مدل‌ موهای کوتاه انتخاب خیلی مناسبی هست. دقت کنید که دقیقن مانند گوشواره، طول موها نباید در انتهای گردن تمام بشه. پس دقت کنید که قد موها تا زیر شانه، بهترین انتخاب هست.

خب این هم از ترفندهایی برای افراد با ویژگی گردن کوتاه. در نهایت یادتون نره که سرتون رو بالا بگیرید. انداختن سر به پایین باعث نمیشه که این ویژگی اندامتون به چشم نیاد. هیچ چیزی واسه مخفی کردن وجود نداره.

در مورد اکسسوری‌هایی مثل انواع گوشواره یا دستمال گردن براتون گفتیم. اکسسوری‌های دیگه‌ای هم مثل انواع کفش وجود داره که انتخاب هوشمندانه اونا خیلی به ساختن استایل شخصی ما کمک میکنه.حتمن در موردشون بخونید و نظرهاتون رو برای ما بنویسید.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *