0

لاغرنشان دادن بازوها با مدل آستین لباس

آستین لباس زنانه مخصوص خانم های تپل
بازدید 5355

لاغرنشان دادن بازوها با مدل آستین لباس برای شما که میخواهی استایلی جذاب و بی عیب و نقص داشته باشی؛ در قدم اول باید فرم بدن و جنبه های قوت و ضعف رو بشناسی که بر اساس اون یک استایل عالی خلق کنی. با مطالعه مقاله انواع فرم بدن ببین در کدوم دسته بندی قرار می‌گیری.

 این مقاله درباره افرادی هست که بازوهای چاق دارند. در زمستان پوشاندن بازوها با لباس‌های زمستانی آستین بلند راحته ولی در تابستان چون بیشتر لباس‌ها آستین کوتاهه و دستها در معرض دید هستن باید ترفندهایی رو به کار برد که شیک پوشی رو با وجود بازوهای بزرگ ممکن کنه.

در ادامه مطلب همراهم باش تا آستین‌های مناسب بازوهای بزرگ و ترفندهای ضروری رو برات توضیح بدم.

فوت و فن پوشاندن بازوهای چاق

آستین هم مثل یقه یا دامن و … یکی از مهم‌ترین قسمت‌های لباس مجلسی هست و برای انتخاب آن علاوه بر جنس پارچه و سلیقه شخصی باید به فرم اندام هم توجه بشه.

چرا که با انتخاب مدل آستین درست مثل انتخاب مدل یقه مناسب میشه بعضی از عیوب اندام رو پوشاند یا بعضی از قسمت‌ها رو برجسته‌تر کرد. پیشنهاد می‌کنم مقاله انواع فرم یقه رو هم مطالعه کنی.

لاغرنشان دادن بازوها با مدل آستین ساده

مدل آستین ساده همه جا کاربرد داره و به راحتی دوخته میشه  و مورد استفاده قرار میگیره. به خاطر همین هم محبوب و پرکاربرد هست.

البته به چند دسته تقیسم میشه(آستین ساده کوتاه، آستین ساده بلند، آستین ساده سه ربع ) این سادگی و انعطاف پذیری باعث میشه  برای همه اندام‌ها و مناسبت‌های مختلف چه رسمی و چه لباس راحتی استفاده بشه. پس اگر ساده پسندی با خیال راحت از این مدل در  لباس استفاده کن.

مدل آستین ساده مچی  مناسب بازوهای بزرگ 
ترفند کوچک نشان دادن بازوی خانمهای چاق
مدل آستین ساده مچی مناسب بازوهای بزرگ

لاغرنشان دادن بازوها با پوشیدن لباس‌هایی با آستین سه ربع

بیشتر خانم‌هایی که دنبال پوشاندن بازوهای بزرگ هستند، بیشتر از هرچیزی دوست‌ دارند بخش بالایی بازو رو بپوشانند. در این مواقع پوشیدن لباس با آستین سه ربع کمک خوبی میکنه.

 چون نه تنها این قد آستین، چاقی بازوها رو می پوشاند، بلکه کل بدن رو هم لاغرتر نشان میده . به دلیل این‌که انتهای آستین درست در لاغرترین بخش بازو قرار داره ، توجه رو  بیشتر به مچ ظریف دست جلب میکنه.

انتخاب آستین‌های توری و یا طرح‌های مشبک و سوراخ دار

آستین‌های توری یا طرح های مشبک یکی از بهترین مدل‌ها برای منحرف کردن توجه ها از بازوهای بزرگ هست. علاوه براین از استایل‌های مدرن محسوب میشه.

مدل لباس با آستین بلند توری
آستین توری
آستین مشبک
مدل آستین توری برای پوشاندن بازوها
مدل آستین توری برای پوشاندن بازوها
آستین نازک

آستین نازک یکی از بهترین روش‌ها برای پوشاندن بازو هست. سلبریتی‌هایی مثل سوفیا لورن از جمله افرادی هست که همیشه از این ترفند استفاده میکنه.

مدل آستین نازک مناسب بازوهای چاق
مدل آستین مناسب تابستان
مدل آستین پوشیده کار شده
مدل آستین نازک مناسب بازوهای چاق

پوشیدن آستین های بلند و گشاد

آستین‌های بلند اگر تنگ باشه، به خصوص در تابستان ممکنه موجب گرمای بدن بشه ، در عوض از آستین‌های گشاد، آستین‌های سبک کیمونو یا مدل‌های زنگی در لباس استفاده بشه که مناسب فصل تابستان هم هست.  

پوشیدن لباس‌های بدون آستین در قسمت سرشانه

لباس در قسمت شانه کاملن باید باز باشه مثل لباس یقه هالتری. اینطوری بازوها باریک‌تر و کشیده تر نشون داده میشه. حتی میشه از لباس هایی استفاده کنی که در قسمت شانه بازه  و در قسمت بازو بسته میشه.

لباس بی آستین مدل یقه هالتری مناسب بازوهای چاق
لباس بی آستین مدل یقه هالتری مناسب بازوهای چاق
مدل لباس بی آستین سرشونه باز
مدل لباس بی آستین سرشونه باز
پوشیدن لباس‌هایی که در قسمت سینه و شانه توری هستن.

یکی از بهترین راه‌ها برای پوشاندن نواحی چاق بازو، و جمع نشان دادنشون، استفاده از لباس هایی هست که در ناحیه شانه و بازو توری و حریری باشن.

لباس تور دوزی و آستین توری مناسب بازوهای درشت
لباس تور دوزی مناسب استایل کژوال
لباس تور دوزی و آستین توری مناسب بازوهای درشت و استایل کژوال

مدل آستین رگلان

آستین رگلان این ویژگی رو داره که شروع برش آن به جای این‌که از سرشانه باشه از بالاتر مثلا یقه برش پارچه در خیاطی شروع میشه،  این باعث میشه سرشانه‌ها حالتی افتاده پیدا کنه  و درشتی بازوها یا سرشانه‌های پهن رو  بپوشاند.

این مدل در لباس‌های اسپرت و راحت یا به اصطلاح استایل کژوال خیلی متداول‌تره. اما میشه به سلیقه خودت در لباس‌های مجلسی هم از مدل آستین رگلان استفاده بشه. به طور کلی این مدل آستین باعث میشه شانه‌ها کشیده تر به نظر برسه به همین دلیل برای افراد با شانه‌های پهن، قد بلند و یا چاق مناسب هست.

مدل آستین فرشته ای

برای توصیف مدل آستین فرشته ای باید گفت طوری دوخته میشه که اگر دست‌ها رو از دو طرف بدن باز کنیم آستین‌ها مثل دو بال دیده میشه.

این مدل به خاطر زیبایی و مناسب بودن برای اغلب فرم‌های بدن طرفداران زیادی داره هم برای دوخت شومیز و لباس مجلسی و هم لباس های کژوال دخترانه میتوان استفاده کرد. توصیه میشه برای دوخت این مدل از پارچه‌های لخت مثل حریر، ریون و کرپ استفاده بشه.

مدل آستین فرشته ای برای لاغرنشان دادن بازوها
مدل آستین فرشته ای برای لاغرنشان دادن بازوها
لباس با طرح آستین فرشته ای مناسب بازوهای چاق
لباس با طرح آستین فرشته ای مناسب بازوهای چاق

مدل آستین سرشانه افتاده

برای برش این مدل آستین از قسمت زیر استخوان شانه شروع می شود و معمولا با مدل یقه دکلته همانگ میشه. گذشته از این که مدل آستین جذابی برای پیراهن‌ها و لباس‌های مجلسی هست برای خانم‌هایی که بالا تنه و شانه‌های استخوانی دارن گزینه مناسبی هست.

اما خوشبختانه فقط مختص این دسته نیست ؛ از آنجایی‌که باعث بلندتر نشان داده شدن قد گردن میشه برای همه اندام‌ها حتی خانم هایی که اندام درشت و قد کوتاهی دارن قابل توصیه هست.

تمرکز رو از بازو بردارید

بهتره که با استفاده از یک جواهر خیلی زیبا، دستمال گردن شیک یا یقه دلبری تمرکز آدم‌های اطراف رو از روی بازو حذف کنین. حتما از دستبند استفاده کنین تا تمرکز اطرافیان روی مچ دست باشه.

از اسپری برنزه استفاده کنین

معمولا خانم های درشت هیکل برنزه لاغرتر از خانم های درشت اندام سفید به نظر میان. پس میتونی از اسپری‌های برنزه کننده برای جمع تر نشان دادن بازوهات استفاده کنی.

ست اکسسوری دستبند و گردنبند فانتزی مناسب خانمهای تپل
ست اکسسوری دستبند و گردنبند فانتزی مناسب خانمهای تپل

استفاده از اکسسوری

استفاده از اکسسوری‌ها، نه تنها استایل تو جذاب‌تر نشان میده بلکه در لاغرتر نشان دادن اندام هم تاثیر داره. به عنوان مثال افراد چاق می‌توانند از جواهرات بزرگ و رنگی استفاده کنند،

چون جواهرات کوچک در کنار اندام درشت به چشم نمیاد.یا کیف‌های بزرگ هم گزینه خوبیه.  از این رو که چشم‌ها رو  به سمت خود جلب میکنه و باعث لاغرتر به نظر رسیدن میشه.

گردنبند و اکسسوری بزرگ مناسب خانم های درشت اندام
گردنبند و اکسسوری بزرگ مناسب خانم های درشت اندام

مدل آستین‌های ممنوع برای بازوهای بزرگ

آستین پفی

چیزی که خیلی سریع میتونه نگاه افراد رو به بازوهای تپل و سنگین جذب کنه آستین‌های پف پفی هست، برای همین سعی کن مدل‌های آستین کوتاه پف پفی رو اصلن نپوش.

لباس آستین پفی مناسب اندام و بازوهای لاغر
آستین پفی بدترین انتخاب خانمهای چاق
لباس آستین پفی مناسب اندام و بازوهای لاغر
لباس‌های آستین سرخود

لباس‌های آستین سرخود دست‌ها را پهن‌تر نشان میده  و خانم‌هایی با بازوهای درشت باید از پوشیدن آن اجتناب کنن. در عوض میشه با پوشیدن لباس آستین سه ربع دست‌هایی لاغرتر داشته باشی.

طرح لباس تابستانی با آستین سرخود مناسب بازوهای کوچک
طرح لباس تابستانی با آستین سرخود مناسب بازوهای کوچک

ترفند پنهان کردن قسمت‌های چاق بدن و بازوها

اول باید بدونی که کدام قسمت از بدنت چاق هست  و دوست داری که آن قسمت رو با لباس بپوشانی. به این منظور از رنگ‌های تیره برای پنهان کردن بخش‌های چاق بدنت استفاده کن. با این ترفند اون نواحی لاغرتر دیده میشه در حالی‌که رنگ های روشن برای بخش‌های متناسب‌تر بدن کاربرد داره.

یک ترفند دیکه توجه به طرحهای لباس هست.  به عنوان مثال لباس‌هایی با طرح‌های بزرگ، باعث میشه چاق‌تر به نظر برسی در حالی‌که لباس‌هایی با طرح‌های ریز، باعث لاغرتر دیده شدن اندام میشه.

حتمن در مورد طرح‌های راه راه توصیه‌هایی رو شنیدی. خانم‌های درشت اندام باید از پوشیدن لباس‌هایی با راه راه‌های افقی دوری کنن چون پهنا و چاقی رو بیشتر نشان میده، در حالی‌که راه راه‌های عمودی چشم‌ها رو به سمت بالا کشانده و در لاغرتر نشان دادن اندام تاثیرگذار هست.

بعضی از مدل‌های لباس‌ چین، گره یا پیلیسه دارن. بهتره این طرح‌ها رو، روی قسمت‌های متناسب بدن که دوست داری روی آنها تاکید بشه استفاده بشه. به عنوان مثال اگر کمر باریکی داری از لباس‌هایی استفاده کن که روی کمرشان چین دارن.

یا برای متناسب نشان دادن بازوهای درشت از لباس‌های رنگ تیره که آستین کلوش دارن در ترکیب بندی استایل استفاده کن.

 همچنین استفاده از لباس‌هایی که آستین‌های بلند یا حتی کوتاه دارن هم به عنوان بهترین انتخاب برای ساختن استایل منحصر بفردت مورد استفاده قرار میگیره.

طرح پارچه و مدل لباس مخصوص خانم های درشت هیکل و تپل
پارچه راه راه عمودی مخصوص خانم های چاق
طرح پارچه و مدل لباس مخصوص خانم های درشت هیکل و تپل

سخن آخر
در این مقاله مدلهای مختلف آستین لباس مناسب خانوم‌هایی که بازوهای بزرگ دارن بررسی شد.

البته با خواندن مقاله انواع آستین زنانه میتونی اطلاعاتی درباره آستین‌های مختلف لباس‌ها بدست بیاری و در نهایت انتخاب جذاب‌تری داشته باشی.

فقط با رعایت چند ترفند استایلی میتونی ظاهر مورد پسندت رو بسازی. یک ترفند این هست که از لباس‌های رنگ تیره و آستین‌های ساده استفاده کنی بجاش از اکسسوری‌های بزرگ استفاده کن که توجه رو به سمت اون اکسسوری ببره.

لباسی رو که انتخاب میکنی باید سایزت باشه در نهایت میتونی یک کت زیبا که سایز مناسب باشه استفاده کنی اینجوری بازوها پوشیده میشه و اندام رو هم جذاب میکنه. دقت کن  پوشیدن لباس‌های اور سایز و پوشاندن اندام باعث نمیشه که لاغرتر به نظر برسی.

پیشنهاد میکنم یک سری به صفحه ترفند مجنه بزنی که با انواع روش‌های داشتن استایلی منحصر بفرد آشنابشی.

دوست عزیز ممنون که تا اینجا همراهم بودی. راستی آستین مورد علاقه ات کدوم مدله؟ منتظر شنیدن نظراتت هستم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *