0

موقعیت روزمره

آرایش مخصوص استایل روزمره
بازدید 595

رسیدیم به موقعیت‌ها.
از پرکاربرد‌ترین شرایطی که در اون لباس می‌پوشید براتون شروع می‌کنم تا برسیم به اون موقعیت‌هایی که سالی یه بار اتفاق میافتن.
عادی‌ترین موقعیتی که باید براش استایل درستی رو انتخاب کنید همین زندگی روزمره و خیابونه.
وقتی می‌خواید برید خرید یا می‌خواید فقط قدم بزنید و… همه و همه شامل انتخاب استایل مناسب میشه تا هم راحت باشید و هم شیک به نظر بیاید.
تاحالا شده برای انتخاب استایل روزانه‌تون به مشکل بخورید؟ ندونید کدوم شلوارتون با مانتوی مد نظرتون همخوانی داره؟ یا اینکه از استایل همیشگی‌تون خسته شدید؟ برای حل این مشکل این مقاله رو تا انتها بخونید تا راهنمایی‌تون کنیم.
برای اینکه یه استایل روزرمره خوب داشته باشیم باید توی کمد لباسمون نظم ایجاد کنیم و حتی بریم سراغ خرید آیتم‌های واجبی که برای استایل روزمره استفاده میشن.

موقعیت روزمره

چه آیتم‌هایی برای استایل روزمره لازمه؟

مانتو

در انتخاب مانتو باید به چند تا نکته دقت کنید! اولین و مهم‌ترین نکته اینه که استایل‌تون به طور کلی چیه؟! مانتوهای گشاد دوست دارید یا جذب؟ مانتوهای رنگی دوست دارید یا تک رنگ؟ مانتوهای ساده دوست دارید یا پر از تزئینات؟ حتی اگه فکر می‌کنید که نمی‌دونید، می‌تونید یه نگاه به کمد لباستون کنید و ببینید که از چه لباس‌هایی بیشتر استفاده کردید! ولی اگه از لباس‌های همیشگی‌تون خسته شدید هم می‌تونید یه تغییر اساسی توی کمد لباس‌تون ایجاد کنید و همه رو غافلگیر کنید!
بعد از اینکه استایل رو انتخاب کردید دیگه کارتون راحته! انتخاب‌ها محدودتر میشن و بدون گیج شدن بین حجم انبوهی از مانتوهایی که خیلی هاش مناسبتون نیستن، میتونید انتخاب کنید!
حالا ما اینجا براتون چند مدل از مانتوهایی رو که مناسب استایل روزانه‌تون هستن مثال می‌زنیم!

مانتوهای دخترانه

این مانتوها محدودیتی در سایز و رنگ ندارن! می تونید هر رنگ و طرحی که دوست داشتید رو انتخاب کنید.
 نگران نباشید! ما بهتون می‌گیم هر طرح رو با چه چیزهایی میشه ست کرد!
به طور مثال وقتی یکی از مانتوهای طرحدار زیر رو پوشیدید، بهتره که شلوارتون طرح نداشته باشه! در قسمت رنگ خوبه که از پالت رنگی مانتو استفاده کنید و برای شلوار رنگی بین اون طیف رو انتخاب کنید!

مانتو های کلاسیک و ساده

مانتوهای کلاسیک تزئینات کمی دارن و برش‌ها صاف توشون دیده میشه! این مانتوها یه ذره حس رسمی بودن میدن و برای خانم‌هایی که استایل همیشگی‌شون رسمی هست مناسبه! خب برای ست کردن این مانتوها شلوارهای پارچه‌ای و مخصوصن شلوارهای کرپ که مرتب وصاف می‌ایستن بهترین گزینه‌ان! در این استایل به جز هم‌خوانی پالت رنگی می‌تونید با ایجاد تضادهای رنگی هم شیک شید!

مانتوهای اسپرت

منظور از اسپرت اینجا مانتوهای ورزشی نیست! اسپرت رو در معنایی که آمریکای‌ ها برای اولین بار استفاده کردن به کار بردیم! یعنی لباس‌هایی که راحتن! خب این سبک مانتوها علاوه بر زندگی روزمره برای دانشگاه هم مناسبن! وبه راحتی با شلوار جین ست میشن! حواس‌تون باشه که اگه مدل جلو بسته رو انتخاب کردید هرگز شلوار گشاد باهاش نپوشید! چون باعث میشه پایین تنه خیلی درشت تر از بالاته به نظر بیاد و فرم بدن‌تون رو از تعادل خارج می‌کنه! انتخاب مناسب، شلوارهای جذب هستن که این بین شلوار جین خیلی خوب با انواع رنگ‌های این مانتوها ست میشه!

مانتو زنانه با تزئینات

در این مدل مانتو ها تزئینات یکی از چیزهایی هستن که خیلی پررنگ به چشم میان و کمی استایل مجلسی دارن! جنسیت‌های براق و حریر و تور در این مدل ها استفاده شدن و به بیننده حس زنانگی رو کاملن منتقل می‌کنن! بهتره با این مانتوها از شلوارهای کرپ جذب استفاده شه! حتی پوشیدن جوراب شلواری در صورت بلند بودن مانتو یه انتخاب مناسبه!

پیراهن

پیراهن‌ها رو اینجوری طبقه بندی کردیم که جلوشون بسته ست ولی دکمه و زیپ ندارن! در واقع کاربردشون مشابه مانتوهاست ولی در برخی مدل‌ها که خیلی بلند هستن نیازی به پوشیدن شلوار نیست و می‌تونید با پوشیدن جوراب بلند یا جوراب شلواری مسئله رو حل کنید!
توجه کنید که پیراهن‌ها سبکی کاملن روزانه و ساحلی دارن و برای افرادی که استایل رسمی دارن اصلن پیشنهاد نمیشن!

پیراهن‌های کوتاه

این پیراهن‌ها رو بهتره با شلوارهای جین یا کتان جذب بپوشید و به استایلتون حالت عروسکی بدید!
مدل های گشاد این پیراهن‌ها رو می‌تونید با شلوارهای گشاد بپوشید و یه استایل کاملن راحت و زیبا داشته باشید!

پیراهن‌های بلند

مدل‌های بلند پیراهن‌ها همون‌طور که گفتیم با جوراب بلند یا جوراب شلواری تلفیق خوبی میشه و سبک راحتی هم هست!

شلوارجین

شلوار جین انقدر مبحث گسترده‌ای هست که میشه براش چندین جلد کتاب نوشت! درواقع اصطلاح جین فقط به شلوارهایی با جنس دنیم گفته میشه که به رنگ آبی عرضه میشن! تنوع مدل‌هاشون هم خیلی زیاده! برای هر مدل براتون چند تا مثال میارم تا بخوبی با فرم و استفاده ازش آشنا بشید!

شلوار جین  روزمره

جین راسته

این دسته از جین‌ها بدون هیچ انحنایی مسنقیم از کمر به پایین میان! یعنی از کنار کمر تا مچ پا، تمام قسمت های شلوار در یک راستا قرار می‌گیره! از لحاظ اندازه در قد نرمال و قد 90 و حتی کوتاه وجود دارن و با مانتوها و پیراهن‌های گشاد ترکیب خوبی ایجاد می‌کنن!

جین دمپا گشاد

این جین‌ها معمولن از زیر زانو شروع به گشاد شدن می‌کنن و دم پا در گشادترین وضعیت هستن! در حال حاضر جزو ترندها نیستن ولی اگه یادتون باشه چند سال پیش خیلی مجحبوب بودن! در کمد همه حداقل یکی از این شلوارها پیدا میشد!
این شلوارها رو با شومیزهای گشاد یا مانتوهای اسپرت میشه ست کرد!

جین گشاد

این جین‌ها از بالا تا پایین کاملن گشاد هستن ودر اندازه های مختلف وجود دارن! قد زیرِ زانوش امسال خیلی محبوب شده و به راحتی با مانتوها و پیراهن های گشاد ست میشه!

جین تنگ (اسکینی)

این سبک شلوار جین‌ها کاملن جذب هستن (اونقدر که توی پا تکون هم نمیخورن!). این جین‌ها، شلوارهای راحتی نیستن و بعد از یکی دو ساعت به کمر و پاهاتون فشار میارن! ولی برای استایل‌های کمی رسمی خیلی مناسبن! حتی می‌تونید در موقعیت‌های دیگه مثل مهمونی و دورهمی هم از اون‌ها استفاده کنید.

جین مام استایل

جین‌های مام استایل که در چند سال اخیر خیلی پر طرفدار شدن روداریم! این جین ها فاق بلند دارن به علاوه‌ی اینکه مدل بُرششون اینجوریه که از کمر گشاد هست و تا به مچ پار برسه تنگ تر میشه! البته هیچ وقت جذب نمیشه! لبه‌ی پایین این جین‌ها رو معمولن تا میزنن! ترندی که امسال روی این جین‌ها خیلی باب شده، کمربند هست! به خاطر فاق بلند، این شلوارها خط کمر بالاتر و در نتیجه باریک‌تر نشون میدن! همچنین اندازه‌ی پاها رو بلند تر نشون میدن! درست کردن استایل با این جین‌ها خیلی راحته! کافیه تی شرتتون رو بدید داخل شلوار و روش مانتوتون رو بپوشید!

شلوار پارچه‌ای

شلوارهای پارچه‌ای که در ابتدا فقط در استایل‌های کلاسیک و رسمی دیده میشد، چند ساله که وارد استایل روزانه‌ی اکثر خانم‌ها شده! این شلوارها در سه مدل راسته و تنگ و گشاد در قدهای مختلف وجود دارن!

شوار پارچه ای روزمره

شلوار راسته

این شلوارها رو چند سال پیش فقط با مانتوهای رسمی می‌پوشیدن ولی الان با گسترش آگاهی نسبت به ترندها در دنیای مد، می‌بینیم که از فرم‌های کوتاه و قد 90 این شلوارها در استایل‌های رسمی هم استفاده میشه!

شلوارهای تنگ

شلوارهای پارچه‌ای تنگ شامل شلوارهای کتان در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف میشن که دقیقن کاربرد شلوارهای جین تنگ رو دارن ولی مزیت‌شون اینه که رنگ بندی وسیعی دارن! این شلوارها رو هم می‌تونید با مانتوها و پیراهن‌های گشاد و تنگ ست کنید! از رنگ‌های تیره‌ی این شلوارها در استایل رسمی و کلاسیک استفاده میشه!

شلوارهای گشاد

شلوارهای گشاد ترندِ تابستون امسال هستن که در قد 90 به شدت محبوب و پرفروش شدن! این شلوارها با توجه به اینکه به پا نمی چسبن، میذارن هوا آزادانه عبور کنه و خیلی گرممون نشه! ضمن اینکه ترکیب خوبی با لباس‌های گشاد دارن! البته افرادی که اندام سیب و بیضی دارن بهتره که از این استایل‌های گشاد استفاده نکنن!

شوار پارچه ای روزمره

شلوارهای گرانج

این شلوارها بیشتر در استایل گرانج دیده میشن، برای همین بهشون شلوار گرانج گفته میشه! بُرش و دوختشون دقیقن مثل شلوار مام استایله! یعنی فاق بلند دارن واز کمر به پایین از گشاد به تنگ دوخته میشن! جنس این شلوارها کتان و نخه و آیتم های خیلی راحتی هستن!

دامن شلواری

این مدل شلوارها از جهت گشادی با دامن‌های کلوش در رقابتن! از همه جهت آزاد و راحتن و معمولن حتی کمرشون هم کشیه! در استایل‌های بوهو و هیپی زیاد دیده میشه و جنس نخی دارن! مدل رسمی تری هم دارن که کمر داره و جنس سفت تری از پارچه براش استفاده شده! مدل پیلیسه‌ی این شلوارها امسال خیلی محبوب بودن!

دامن

دامن هایی که در استایل روزمره و خیابون می‌تونیم استفاده کنیم شامل دامن‌های بلند و میدی میشه که در مدل میدی با جوراب بلند یا جوراب شلواری پوشیده میشن! دامن‌های جین هم از ترندهای محبوب امسال هستن طرفدارای خودشون رو دارن!

دامن روزمره

دامن‌های کلوش

دامن‌های کلوش آیتم‌های خیلی مناسبی برای افراد با اندام خط کش، ساعت شنی و مستطیل ان! چون با حالت هشتی که در پایین تنه ایحاد می‌کنن باعث میشن کمر باریک تر به نظر برسه! این دامن ها رو میشه با پیراهن‌های گشاد و تنگ ست کرد!

دامن پیلیسه

دامن‌های پیلیسه‌ی پرطرفدار هم در دسته ی دامن‌های کلوش قرار میگیرن و همون تاثیر رو روی فرم بدن میذارن!

دامن‌های جین

دامن‌های جین جزو ترندهای پاییزی هستن! به خاطر جنس محکم‌شون اجازه عبور و مرور هوا رو نمیدن و پاها رو گرم نگه میدارن! این دامن ها هم در سایزهای مختلف وجود دارن و بسته به اندازه‌شون میشه زیرش از جوراب استفاده کرد یا نکرد. برای ساختن استایل با این دامن‌ها خیلی وقت‌ها از شومیز‌های ساده و طرحدار استفاده میشه!

شال و روسری

خب برای استفاده‌ی روزانه از شال و روسری بهتره که سراغ ابریشم و ساتن نریم! چون این جنس پارچه ها روی سر خوب وای نمیستن و موقع راه رفتن اذیت میشیم! به جاش جنس‌های نخی، حریر و لمه که امسال مد شده انتخاب‌های خیلی خوبی برای پوشیدن هستن! م‌یتونید این شال و روسری‌ها رو در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف استفاه کنید!

کفش

کفش‌ها برای استفاده‌ی روزمره، شامل کفش‌های زنانه، کتونی‌ها، صندل ‌ها و بوت‌ها میشن! کفش‌های پاشنه دار هم گاهی دیده شده که استفاده شدن!
بسته به اینکه استایل‌تون چی باشه، می‌تونید از کفش‌ها استفاده کنید! البته این روزها دیگه قوانین سابق دنیای مد حاکم نیستن و می‌تونید هر کفشی رو با هر لباسی ست کنید! فقط قواعد زیبایی شناختی یادتون نره!

کیف

کیف‌هایی که در استایل کژوال استفاده میشن تنوع زیادی دارن! این کیف‌ها از کوله پشتی ها گرفته تا کیف های دستی متنوع ان! با توجه به نوع استایل و طیف رنگی که براش انتخاب کردید، کیف رو هم می‌تونید انتخاب کنید!

استایل روزمره رو بساز

مانتو

استایل روزمره


یه مانتوی قهوه‌ای که پایینش چین دوخته شده! گشاد به نظر میاد! راجب رنگ این مانتو براتون بگم که قهوه‌ای یه رنگ گرم هست که بهتره در فصل‌های سرد پوشیده بشه!چون رنگ‌های گرم و مخصوصن رنگ‌های تیره، نور آفتاب رو جذب می‌کنن و باعث میشن توی فصل گرما بیشتر گرمتون بشه!

این مانتو به صورت گشاد، A لاین و بلند دوخته شده و از این جهت برای افرادی که قد کوتاه و اندام لاغری دارن پیشنهاد میشه! به خاطر تناژ رنگیش به پوست‌هایی که در طیف رنگ‌های گرم قرار گرفتن (گندمی، برنزه و…) میاد!
پارچه‌ی این مانتو ساده هست و باز هم کمک می‌کنه که قد افراد بلندتر دیده بشه!

شلوار


من براتون یه شلوار مام استایل انتخاب کردم ولی می‌تونید شلوارهای تنگ کتان و جین رو هم توی انتخاب هاتون داشته باشید واستایل تون رو زیبا کنید!
گفتیم که قهوه‌ای یه رنگ گرمه! یکی از مکمل‌های قهوه‌ای، آبی تیره هست، پس انتخاب یه شلوار آبی تیره به استایل تون کمک می‌کنه! با توجه به اینکه فرم مانتو گشاد هست، اگه دم پای شلوار رو هم تا بزنید استایل‌تون زیباتر میشه!

استایل روزمره

شال یا روسری؟

من براتون یه شال انتخاب می‌کنم ولی می‌تونید از روسری‌های عریض هم در این استایل استفاده کنید!
باتوجه به اینکه شلوار و مانتو هر دو بدون طرح هستن می‌تونیم توی انتخای شال یا روسری با دست باز از طرح‌های مختلف استفاده کنیم! این رنگ شالی که من انتخاب کردم، هم‌خانواده با شلوار و مکمل با مانتو هست! می‌تونید از طیف‌های مختلف رنگ آبی، سبز، زرد، نارنجی برای استایل‌تون استفاده کنید! فقط به همخوانی رنگ شال با رنگ پوست‌تون دقت کنید! شال تاثیر خیلی مهمی روی زیباتر به نظر رسیدن چهره داره! رنگ‌های گرم و سرد شال و روسری رو متناسب با گرمی و سردی پوستتون انتخاب کنید!

استایل روزمره

کیف و کفش

مهم ترین اکسسوری‌ها کفش و کیف هستن! برای انتخاب این دو تا می‌تونید هم از ست‌ها استفاده کنید و هم هر کدوم رو جدا انتخاب کنید! من جدا جدا نشونتون میدم!
مشکی رنگی هست که حتمن در کمد لباسِ همه، حداقل ُیه آیتمش پیدا میشه! انتخاب و خرید این رنگ خیلی هوشمندانه هست، چون با همه چی ست میشه و می‌تونید در هر شرایطی از اون استفاده کنید!

استایل روزمره


 برای کیف هم مثل کفش انتخاب‌هاتون آزادانس! با توجه به اینکه به جز شال، بقیه‌ی، اجزای استایل ساده هستن، می‌تونید کیف رو هم طرح‌دار انتخاب کنید! حواستون باشه که طرحش با طرح شال هم‌خوانی داشته باشه! به کیف‌هایی که براتون گذاشتم اگه نگاه کنید می‌بینید که تنها کیف طرحدار، کیف راه راه هست که با طرح گلدار این شال همخوانی خوبی نداره! با یه نگاه دیگه بقیه‌ی کیف‌ها همخوانی مورد نظر رو دارن! من کوله‌ی آبی تیره رو انتخاب میکنم براتون! چون با شال و شلوار هم از لحاظ رنگی همخوانی داره!

استایل روزمره

خب چطور بود؟!
متوجه شدید که در موقعیتی مثل زنگی روزمره چه استایلی رو می‌تونید داشته باشید؟! حتمن نظرات و ایده‌هاتون رو با ما در میون بذارید!

برای تکمیل اطلاعاتتون درباره‌ی لباس‌هایی که می‌تونین در روزهای عادی بپوشید، میتونین مقاله‌ی مربوط به استایل کژوال رو مطالعه کنین.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *