1

میراندا کر

مدل مد و فشن میراندا کر
بازدید 1077

  خیلیامون میراندا کر رو به واسطه شو و کت‌واک‌های ویکتوریا سیکرت می‌شناسیم. چهره زیبایی که دو تا چال روی لُپ زیبا‌ترش کرده و چشم‌های آبی، باعث شده مدل تبلیغاتی خیلی از برند‌های لباس و شرکت‌های لوازم آرایشی و بهداشتی باشه. همین زیبایی خاص میراندا کر باعث شد، چند سال پشت سر هم اسمش جزو پر درآمد‍‌ترین مدل‌ها باشه. در این مقاله شما رو با زندگی میراندا کر آشنا می‌کنیم و استایلش رو بررسی می‌کنیم.

بیوگرافی میراندا کر

بیوگرافی میراندا کر

20 آپریل 1983 در سیدنی، دختری زیبا متولد شد که تونست یکی از موفق‌ترین مدل‌ها باشه. فرزند اول خانواده‌ای روستایی که یک برادر کوچیک‌تر از خودش به نام متیو داره.  میراندا در Gunnedah روستای کوچیکی در نیوویلز جنوبی بود، بزرگ شد.
میراندا در مزرعه مادربزرگش برای سرگرمی اسب سواری و موتور سواری رو یاد گرفت. درباره زندگی در حومه استرالیا گفت: «زندگی در اونجا خیلی متواضعانه و بدون تجمله. هیچکس اهمیت نمیده که چی پوشیدی برای همین میتونی خودت باشی.»

خانواده میراندا بعد از مدتی به شهر بریزبن (Brisbane) مهاجرت کردند تا او و برادرش شهرنشینی رو هم تجربه کنند. میراندا کِر در رشته تغذیه و روانشناسی سلامت شروع به تحصیل کرد و سال 2000 فارغ التحصیل شد.

بیوگرافی میراندا کر

ورود میراندا کر به دنیای مدلینگ

در سال 1997 وقتی میراندا 13 سالش بود در مسابقه مدلینگ مجله دالی (Dolly) شرکت کرد و برنده شد. یک هفته قبل از تولد 14 سالگیش به سیدنی اومد تا برای این مجله عکس‌برداری کنه. با برنده شدن میراندا در این مسابقه رسانه‌های محلی ناراحتی و نگرانی خودشون رو به خاطر سن کم میراندا ابراز کردند.

حتی برای این موضوع جنجال به پا شد و همین جنجال باعث افزایش نگرانی در مورد الگوسازی برای دختران جوان در قالب مد و زیبایی و صنعت سرگرمی شد.

بعضی از رسانه‌ها  عکس‌برداری میراندا برای این مجله رو که با لباس حمام بود به نوعی تحریک‌آمیز برای پدوفیل‌ها دونستن. خود میراندا در این باره گفت: «در اون زمان رسانه‌ها سعی داشتند هر چیزی رو به پدوفیلی نسبت بدند.

مجله دالی مجله‌ای برای دختران نوجوانه، نه مردان مسن. من کاملن پوشیده بودم و ما یک عکسبرداری زمستانه داشتیم، اون‌ها فقط قضیه رو بزرگ کردند.»

اولین شرکتی که با میراندا قرار داد بست شیک منیج‌منت (Chic Management) سیدنی بود. بعد از اون هم در تبلیغات لباس‌های ساحلی برای برند بیلی‌بان (Billabong) بسیار مورد توجه قرار گرفت.

میراندا بعد از کار با این دو برند با برند‌های تایگرلیلی (Tigerlily)، راکسی (Roxy)، بیلی‌بان گرلز (Billabong Girls) و تیسپون (Teaspoon) همکاری داشت. همین همکاری‌ها میراندا رو در بازارهای استرالیا و آسیا شناخته کرد. همین شهرت، زمینه‌ساز زندگی تازه در نیویورک شد.

همه چیز درباره میراندا کر

کتواک‌های میراندا کر

بعد از ورودش به نیویورک در اوایل سال 2004 با کمپانی نکست مدل منیج‌منت (Next Model Management) قرداد بست و به طور رسمی کار خودش رو به عنوان مدل شروع کرد. میراندا کر با طراح‌ها و برند‌های مختلفی همکاری کرد. از جمله اون‌ها میشه به وودو (Voodoo)، لیزا هو (Lisa Ho)، بیبی فت (Baby Phat)، الکس پری (Alex Perry)، لیوایز (Levi’s) اشاره کرد.

در اوایل 2006 میراندا در برنامه تلویزیونی پروجکت رانوی (Project Runway) به عنوان مدل برای کالکشن فینال دنیل وسویک (DANiel Vosovic) شرکت کرد و با برند لوازم آرایشی میبی‌لین (Maybiline) نیویورک قرارداد بست.

در ادامه موفقیتش توی همکاری با این برند لوازم آرایشی در سال 2007 مورد توجه برند ویکتوریا سیکرت قرار گرفت. به عنوان اولین مدل استرالیایی با این برند قرارداد بست و به جمع فرشتگان ویکتوریا سیکرت پیوست. قبل از بستن قرارداد با ویکتوریا سیکرت، به عنوان جانشین آلساندرا آمبروسیو (Alessandra Ambrosio) انتخاب شده بود تا مدل PINK باشه.

زندگی شخصی میراندا کر
همکاری با Allex Perry

محبوبیت میراندا به عنوان فرشته ویکتوریا سیکرت با شرکت در برنامه تلویزیونی ویکتوریا سیکرت از سال 2006 تا 2009 که در 4 قاره دنیا پخش میشد، افزایش پیدا کرد.

در سال 2009 بالاخره تصمیم گرفت از شرکت NEXT Model Management رو ترک کنه و با کمپانی آی.اِم.جی مدل (IMG model) قرارداد ببنده. از سال بعد در رانوی ویکتوریا سیکرت و رانوی شوی بهاره برند بالنسیاگا (Balenciaga) کت‌واک انجام داد. این اولین حضور میراندا در یک طراحی فشن شو Designer fashion show بعد از ویکتوریا سیکرت بود. در فصل بعد میراندا برای کالکشن پاییز 2010 برند پارادا در میلان به همراه الساندرا امبروسیو و دوتزن کروز شرکت کرد.

دوران بارداری و زایمان در سال 2010 و 2011 مانع از فعالیتش به عنوان مدل نشد؛ 2 ماه بعد از زایمانش، در هفته مد پاریس در فشن شوی کالکشن پاییزه لباس‌های آماده برند بالنسیاگا (Balenciaga) کت‌واک انجام داد. میراندا در ماه نوامبر همین سال، برای فشن‌شو لباس زیر 2.5 میلیون دلاری برند ویکتوریا سیکرت انتخاب شد.

از سال 2012 با برند‌های معتبر‌ بیشتری همکاری کرد. مثلن برای برند‌های میو میو و شنل در هفته مد پاریس برای کالکشن پاییز-زمستان، منگو (Mango) برای کالکشن بهار-تابستان و در سال 2014 برای برند سوئدی H&M کت‌واک انجام داد.

سال بعد، مذاکره برای تمدید قراردادش با دیوید جونز (David Jones) به خوبی پیش نرفت و همکاری اون‌ها قطع شد. همون ماه اعلام شد که قرار داد سه ساله میراندا کر با ویکتوریا سیکرت در ازای 1 میلیون دلار تمدید نمیشه.

بعضی منابع می‌گفتند میراندا منبع درآمدزایی خوبی برای این برند نبوده؛ اما اطرافیانش اعلام کردند دلیل اصلی این بوده که میراندا وقت کافی برای همکاری با برند ویکتوریا سیکرت رو نداره.

در نهایت مدیر ارشد بازاریابی ویکتوریا سیکرت تمام این شایعه‌ها رو رد کرد و گفت از میراندا برای حضور در فشن‌شو سالانه این برند دعوت کردند. میراندا تنها برای برند‌های لباس مدل نبوده؛ بلکه، در سال 2013، به عنوان مدل برای جواهرات برند سواروسکی (Swarovski) در کاکلشن پاییز انتخاب شد.

میراندا کر در مجلات

بعد از مجله Dolly، مجلات وگ (Vogue) استرالیا، اِل (Elle) اولین مجلاتی بودند که عکس‌های میراندا رو منتشر کردند. میراندا کر برای اولین بار عکسش در سال 2008 روی جلد مجله هارپرز بازار (Harper’s Bazaar) چاپ شد.

در همین سال مجله استرالیایی رولینگ استون (Rolling Stone) عکس‌های عریان میراندا رو در حالی که به یک درخت بسته شده بود، منتشر کرد.هدف این کار حمایت از کوآلاهای در خطر انقراض بود.

بجز مجلات، در سال 2010 برای پیرلی کلندر (Pirelli Calendar) هم یکسری عکس برداری در باهیا (Bahia) برزیل انجام داد.

گفتیم در زمان حاملگی هم خونه‌نشین نشد و به فعالیتش به عنوان یک مدل ادامه داد. در ژانویه  2011 در حالی که 6 ماهه باردار بود، به عنوان اولین مدل باردار با مجله Vogue همکاری کرد.

به جز مجلات مد آمریکایی و استرالیایی عکسش روی مجله نامرو (Namero) توکیو در ژوئن و Vogue ترکیه در نوامبر 2012، Vogue تایلند در 2015 قرار گرفته.

کمپین‌های تبلیغاتی میراندا کر

در سال 2007 میراندا در تبلیغات کالکشن‌های بهار، تابستان و پاییز به عنوان چهره تبلیغاتی برند کالیفرنیایی Arden B قرارداد بست.

در سال 2008 در تبلیغات فروشگاه‌های استرالیایی دیوید جونز (David Jones)، جایگزین مدل دیگه‌ای به اسم Megan Gale شد. در ماه اکتبر همین سال برند مراقبت از پوست رو به نام KORA organic راه اندازی کرد و خودش به عنوان چهره تبلیغاتی برند خودش فعالیت کرد.

چهار سال بعد، در ژانویه 2012 به عنوان سفیر کوآنتس (Qantas) معرفی شد؛ اولین کمپین ملی که میراندا در اون شرکت کرد، کمپین وب‌سایت خرید بود.

سال 2014 هم به عنوان چهره تبلیغاتی عطر اسکادا جوی‌فول (ESCada joyful) انتخاب شد و در افتتاحیه و اختتامیه فروشگاه این برند هم شرکت کرد.

بیوگرافی میراندا کر

دیگر فعالیت‌های میراندا کر

به جز فعالیت در زمینه مدلینگ، میراندا همون اوایل ورودش به نیویورک، با مالک باشگاه Boworyball room شریک شد. در سال 2006 به همراه بعضی از مدل‌های ویکتوریا سیکرت و مدل‌های کمپانی NEXT در موزیک ویدیوی Number one از کانیه وست و فرل ویلیامز حضور داشت.

جالبه بدونید میراندا به خوانندگی هم علاقه داره. در آپریل 2014 اولین آهنگ خودش رو Crooner bobby Fox که کاوری از آهنگ You’re the boss_ Elvis Presley بود، به صورت آنلاین منتشر کرد.  همکاری با ویکتوریا سیکرت برای میراندا، به جز این که اونو در لیست پردرآمد‌ترین مدل‌ها قرار می‌داد، فایده‌های دیگه‌ای هم داشت.

مثلن بخاطر موفقیتش در این برند، ازش برای بازی در سریال How I met your mother به عنوان بازیگر مهمان دعوت شد. این سریال از شبکه CBS پخش شد و در اون میراندا با مدل‌های دیگه ای مثل هایدی کلوم، آدریانا لیما، ماریسا میلر، الساندرا آمبروسیو و سیلیتا ایبنکس همبازی شد و بازیگری رو هم تجربه کرد.

بازیگری میراندا کر

زندگی خصوصی میراندا کر

از افراد مشهوری که میراندا باهاشون قرار می‌گذاشته، میشه به اورلاندو بلوم و لئوناردو دیکاپریو اشاره کرد. البته رابطش با دیکاپریو زیاد رسمی نبود. در 22 جولای 2010 با اورلاندو بلوم ازدواج کرد. اون‌ها 6 ژانویه سال بعد، در لس‌آنجلس، صاحب یک پسر 4-5 کیلویی شدند که اسمش رو Flynn Christopher Blanchard Copeland Bloom گذاشتن!!!

حقیقتی که درباره اسم پسرش وجود داره اینه که اسم وسطش، اسم دوست‌پسر سابق میرانداست که وقتی در استرالیا زندگی می‌کرد باهاش رابطه داشت و در یک تصادف جاده‌ای جونش رو از دست داد.

البته میراندا و ارلاندو اگوست 2013 از هم جدا شدند. میراندا از سال 2015 با ایوان اشپیگل، بنیان‌گذار شرکت اینترنتی اسنپ‌چت وارد رابطه شد. اون‌ها در 20 جولای 2016 نامزدی خودشون رو رسمن اعلام کردند و 27 می 2017 باهم ازدواج کردند.

ازدواج میراندا کر با ایوان اشپیگل

تحلیل استایل میراندا کر

خب حالا نوبت به بررسی استایل میراندا بر اساس فرم بدنش می‌رسه. فرم بدن میراندا، فرم بدنیِ که اغلب مدل‌ها دوست دارن؛ چون توی این فرم، تناسب و تعادل بین بالاتنه و پایین‌تنه برقراره و این خصوصیت فرم بدن مستطیل شکله. بخاطر همین سعی می‌کنه با استفاده از لباس‌ها و ایجاد سایه روشن به کمک اون‌ها در بدنش ایجاد انحنا کنه.

حالا با هم چند تا از لباس‌هایی که در مراسم رسمی یا لباس‌هایی که در موقعیت‌های روزمره پوشیده رو بررسی می‌‌کنیم.

استایل کژوال میراندا کر

به نظر می‌رسه میراندا علاقه زیادی به پوشیدن دامن و پیراهن داره. چون خیلی وقت‌ها با اینطور لباس‌ها دیده شده. دامن‌های چین‌دار کمر تنگی دارن، این انتخاب درستی هست. برای همین یا این مدل دامن‌ها رو به تن می‌کنه یا پیراهن‌هایی که انتخاب کرده همچین دامنی دارند.

بعضی وقت‌ها هم پیراهن‌هایی رو پوشیده که دامن جذب و خمره‌ای دارند. اما چیزی که همچین پیراهنی رو در دسته انتخاب‌های درستش جا داده، کمربند ظریفی هست که روی استایلش به درستی استفاده شده. اینطوری کمر رو دارای انحنا نشون داده.

وقت‌هایی که هوا سردتر میشه میراندا ترجیحن بلوز و شلوار می‌پوشه. بعضی از استایل‌های پاییز و زمستونش خیلی درست و بجا هستن. چون که توی اون استایل‌ها شلوار و بلوز تنگ رو همراه یک مانتو، پالتو و یا بارونی گشاد‌تر تنش کرده و تعادل رو با این کار توی فرم بدنش رعایت کرده.

اما بهترین شلواری که استفاده کرده شلوار دم‎پاگشاد هست. چون تقریبا مثل دامن عمل می‌کنه، توجه رو به سمت پایین بدن جلب می‌کنه و تمرکز رو از روی باسن برمی‌داره.

در این که میراندا خیلی زیباست و اغلب طرز لباس پوشیدن صحیحی داره شکی نیست، اما گاهی وقت‌ها انتخابی داره که زیاد مناسب به نظر نمیرسه. میراندا و همه خانم‌هایی که فرم بدنی شبیه به اون دارن، اگه به لباس‌های گل‌گلی علاقه دارن، بهتره اونی رو انتخاب کنن که نقش‌های ریز داشته باشه. ولی میراندا گاهی اوقات با پیراهنی دیده شده که روش گل‌های بزرگ داره.

انتخاب اشتباه دیگه‌ای که میراندا داشته استفاده از پیراهن مردونه و شلوارک خیلی کوتاه بوده. هر دوی اون‌ها به صورت جداگانه انتخاب‌های اشتباهی هستند چه برسه به این که همزمان با هم یه استایل رو برای فرم بدن مستطیل درست کنند.

تحلیل استایل میراندا کر

استایل رسمی میراندا کر

میراندا سرشونه‌های جذابی داره و این ایده کاملن بجا و درستیه که بخواد از لباس‌های یقه هالتری استفاده کنه. این فرم یقه نه تنها به میراندا بلکه به همه خانم‌هایی که فرم بدن مستطیل شکل دارند میاد.

به جز یقه‌های هالتری، فرم یقه‌های دیگه‌ای هم هستند که باعث جلب توجه به سمت گردن و ترقوه میشن. یقه V شکل و یقه گرد بسته از این یقه‌هاست. میراندا هم در پیراهن‌ها و لباس‌های شب چند‌تا انتخاب از این مدل هم داشته.

اگه به این نمونه‌ها دقت کنین، می‌بینید نکته بارز همگی به جز یقه هفت و عمودی که دارن اینه که قسمت کمر لباس‌ها طوری دوخته شده که کمربندمانند داشته باشن و اغلب چین‌دار هم هستن؛ از این طریق در قسمت میانی بدنش انحنای خوشایندی ایجاد کرده.

توی بعضی از مراسم‌ها که تصمیم گرفته کت یکی از آیتم‌های استایلش باشه. بعضی وقت‌ها هم انتخابش کاملن مناسب بوده به دلیل این که با استفاده از یک کمربند نسبتن ظریف، قسمت کمر رو فرم داده و ایجاد انحنا کرده.

استایل میراندا کر

ولی مواقعی هم بوده که انتخاب کت یا نحوه پوشیدنش اشتباه به نظر می‌رسه؛ چون نکته‌ای که گفتیم در اون رعایت نشده. همچنین کتش یقه پهنی داره، درحالی که یقه‌های ظریف مناسب این فرم بدن هستند.

میراندا کر

درسته که همه لباس‌ها به میراندا میاد، چون اون یک مدل حرفه‌ایه و می‌دونه چطوری لباس بپوشه؛ اما بعضی لباس‌ها زیباییش رو دو چندان می‌کنه. بخاطر همین بهشون انتخاب درست میگیم. دامن‌هایی با برش A شکل که بلند هم باشه چون باعث میشه رون و باسن بزرگ‌تر و کمر باریک‌تر نشون داده بشه، انتخابی‌هایی عالی برای فرم بدن میراندا هستند.

رد کارپت میراندا کر

در عوض دامن های خمره‌ای و راسته، انتخاب نادرستی هستن. به دلیل این که بدن رو یک تیکه و بی‌حال نشون میده. اگه کوتاه هم باشن روی بدتر شدن این انتخاب تاثیر بیشتری می‌ذاره. چون قد میراندا 175 سانتیمتره و این قد نسبتن بلندی محسوب میشه، دامن‌های کوتاه و شلوارک توازن اندامش رو بهم می‌زنند.

میراندا کر

پیراهنی که در این عکس برتن میرانداست از جهتی یه انتخاب خوب و از جهت دیگه انتخاب بدیه. انتخاب بدیه چون یقه دکلته داره و یقه‌های دکلته بر مکبی بودن فرم بدن تاکید می‌کنند، ولی انتخاب خوبیه چون فرم دامنش به حالتی دوخته شده تا کمرش رو باریک‌تر جلوه بده.

استایل میراندا کر

شیوه زندگی بعضی سلبریتی‌ها مثل میراندا می‌تونه الهام‌بخش باشه. مثلن: این که یک خانم حتی بعد از زایمانش به تناسب اندامش اهمیت بده، علاوه بر این که همسر و یا مادر باشه می‌تونه در اجتماع آدم موفقی باشه.

چیز‌هایی هستن که ما هم اگه بخوایم می‌تونیم بهش عمل کنیم. یا اگه دقت کرده باشید خیلی وقت‌ها با یه آرایش ساده و ملایم دیده شده و با رژ قرمز، زیبایی مثال زدنی به چهره‌ی خودش داده. پس میشه ماهم دست از زیاد آرایش کردن برداریم و زیبایی طبیعی خودمون رو باور کنیم. به جای آرایش زیاد به سلامت پوستمون اهمیت بیشتری بدیم.

الهام گرفتن از زندگی سلبریتی‌ها به این معنا نیست که دقیقن خودمون رو شبیه اون‌ها کنیم. ما یه سوپر مدل حرفه‌ای نیستیم و هرکسی زیبایی خاص خودش رو داره. ما با معرفی اون‌ها بهتون ایده میدیم تا با یک استایل مناسب اون زیبایی رو به شیوه درست‌تری نشون بدید. از زیبایی خودتون لذت ببرید.

حالا شما برامون پایین همین مقاله بگید که از کدوم قسمت مقاله خوشتون اومد، اینجا با هم در موردش حرف می‌زنیم. حالا می‌خوام شما رو ببرم به صفحه وینی هارلو. وینی هارلو دختریه که با بیماری پوستی داره به کل دنیا یاد میده جذابیت چیزی بیشتر از زیبایی ظاهریه.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *