2

نگین میرصالحی

نگین میرصالحیمدل ایرانی
بازدید 996

الان هرجای اینستاگرام رو نگاه کنی بلاگر می‌بینی. نه اینکه همه‌شون درست و اصولی بلاگر باشن ها نه.
خیلی هاشون دری به تخته‌ای خورده و از یه چیزی خوششون اومده، سریع به اشتراک گذاشتنش و چهار تا لایک بیشتر دریافت کردن و تمام. فکر کردن دیگه بلاگر بودن همینه. تبلیغات الکی از برندهایی که فقط ازشون پول دریافت می‌کنن.
از این دسته که بگذریم، هستن کسایی که اصول کارشون رو می‌دونن. درست استفاده می‌کنن و درست تبلیغ می‌کنن.
برای همینم هست که بازخورد‌های بهتری می‌گیرن و نتیجه‌ی درست کار کردنشون رو دریافت می‌کنن.
یکی از این بلاگرها نگین میرصالحی هست.

نگین میرصالحی

بیوگرافی نگین میرصالحی

نگین در سال 1988 در هلند در یک خانواده‌ی مهاجر ایرانی به دنیا اومد. از اون جایی که شغل موروثی خانواده‌ی پدری نگین زنبورداری بود، پدرش هم همون شغل رو ادامه داد و نگین هم به پدرش کمک می‌کرد.

نگین میرصالحی

مادرش از زمان مهاجرت به هلند شروع به یادگیری آرایشگری کرد. نگین یه خواهر بزرگتر داره و فرزند دوم خانوادست.

نگین میرصالحی

نگین در دانشگاه در مقطع کارشناسی در رشته‌ی راه اندازی کسب و کار درس خوند. اون تحصیلاتش رو در مقطع کارشناسی ارشد در رشته‌ی بازاریابی به اتمام رسوند و شروع کرد به کار کردن روی بلاگ شخصیش.

خانواده نگین میرصالحی

یکی از مهم ترین تاثیرات خانواده در آینده‌ی نگین این بود که مادرش همیشه از کیفیت مواد رنگ مو و محصولات مراقبت از مو شکایت می‌کرد و پدرش که همیشه از خواص‌ بی‌نهایت عسل صحبت می‌کرد، اینجوری بود که استارت ایده‌ی برند مراقبت از مو رو در نگین به وجود آوردن.

نگین میرصالحی

فعالیت‌های کاری نگین میرصالحی

نگین یه بلاگر موفق هست که در سال 2017، همراه با بلاگرهای معروف دیگه در ران‌وی پاییز/زمستان برند ورساچه (Versace) شرکت داشته.

نگین میرصالحی در رانوی ورساچه

همچنین در صفحه‌ی اینستاگرامش خیلی دیدیم که با برندهای مختلفی کار می‌کنه و در مراسم‌های مختلف، از لباس‌های اون‌ها استفاده می ‌کنه.

نگین راجب علاقش به دنیای مد و فشن گفته که من از اول که وارد مدرسه و دانشگاه شدم به زیبایی و مد علاقه داشتم. ولی دنیای مد برای من اونقدر گسترده نبود که بخوام فعالیت جدی در اون داشته باشم. پس تصمیم گرفتم که تحصیلاتم رو در رشته‌ی راه‌اندازی کسب و کار ادامه بدم.

مد و زیبایی درسته که مشاغل خیلی خوب و جدیدی هم داره اما هیچکدوم مناسب من نبودن و مد بیشتر جنبه‌ی سرگرمی برام داره.

نگین میرصالحی

موقعی که داشت تز ارشدش رو می‌نوشت یعنی حدود سال 2012، با اینستاگرام و بلاگرها آشنا شد. تا زمانی که تحقیقاتش رو در مورد بلاگرها و راه کسب درآمدشون انجام نداده بود، خودش وارد این حوزه نشد.

در واقع نگین با تشویق یکی از دوستانش بعد از فارغ‌التحصیلی در مقطع ارشد، در اینستاگرام حساب کاربری ایجاد کرد. بعد از اون متوجه شد که کاری که بلاگرها داشتن انجام می‌دادن شبیه کاری بود که خودش می‌کرد.
در نهایت راهی رو پیدا کرد که باهاش علاقه‌ش به فشن رو با راه اندازی کسب و کار قاطی کنه. اینجوری بود که اینستاگرامش شروع به رشد کرد. الان 5 سال از اون روزها می‌گذره و نگین نبوغش رو در استایلینگ با موفقیت‌ش در دنیای مجازی نشون داده.حساب اینستاگرامش حدود 5 میلیون دنبال‌کننده داره.

نگین میرصالحی

خب این رقم بدون تلاش بدست نیومده. خودش می‌گه: از همون اول من می‌خواستم ببینم که قراره بلاگر چه چیزی باشم؟ می‌تونستم ‌بلاگر زیبایی باشم یا بلاگر فشن و استایل. می‌تونستم در هلند کارم رو گسترش بدم یا اینکه بین‌المللی شم. بلاخره تصمیمم رو گرفتم و شروع کردم که بلاگر فشن باشم. پست‌هایی که در اینستاگرام می‌ذاشتم مربوط به استایل‌های مختلفم بود که با استقبال دنبال کننده‌هام مواجه شد. بعد از اون، اولین کمپانی که بهم ایمیل برای همکاری داد فکر کنم یه وب‌سایت در لس آنجلس بود که متعلق به دو تا خواهر بود.

نگین میرصالحی

اون موقع ضوابطی برای اینجور قرادادها نداشتم و همه چی بین خودمون حل میشد. همنجوری از فروشگاه‌ها کوچیک و برندهای نوپا شروع شد تا در نهایت الان رسیده به برند‌های بزرگ! من از همون ابتدای کار که پیشنهاد‌های برند‌ها رو بررسی می‌کردم، تلاش می‌کردم که به سرعت بفهمم چه آیتم‌ها و بر‌ندهایی برام مناسبن و همونا رو تبلیغ می‌کردم. روند کندی داشت ولی کم‌کم آدم راهشو پیدا می‌کنه.

نگین میرصالحی

خودش در مورد محتوای صفحه‌ش میگه: ابتدا فقط راجب مد و لباس بود، ولی به مرور و با درخواست دنبال کننده‌هام که دوست داشتن تمام جنبه‌های زندگیم ‌رو ببینن، پست‌هایی هم راجب برند‌های آرایشی که استفاده می‌کردم، جاهایی که می‌رفتم و هتل‌هایی رو که ترجیح می‌دادم می‌نوشتم. انگار که دنبال‌کننده‌ها دنبال یک نمای 360 درجه از زندگی من بودن و من هم این رو بهشون دادم.

نکته‌ی اصلی که نگین خیلی بهش اهمیت داده ارتباط خوب و قوی با دنبال کننده‌هاش هست. اون به جای تمرکز بر کمیت دنبال کننده‌ها به رابطه‌ی با کیفیت با اون‌ها اهمیت داده! برای همین از پست‌های شخصی استفاده می‌کنه.

نگین میرصالحی

بعد از این بود که توجه نگین به فکر راه اندازی برند خودش افتاد و همونطور که از خانوادش تاثیر گرفته بود، تصمیم گرفت که محصولات مراقبت از مو داشته باشه.

سال 2018 نگین که به همراه دوست صمیمیش رومی استریجد (Romee Strijd) در جشنواره‌ی‌ ریوالو (Revolve Awards) شرکت کرده بود، جایزه‌ی تاثیرگذار برتر سال (Influencer Of The Year)رو  برد، البته دوستش هم جایزه‌ی مدل برتر سال (Model Of The Year) رو  در همون جشنواره از آن خودش کرد.

همون سال نگین اسمش توی لیست « 30 نفر زیر 30 سال»مجله ی فوربز (Forbs) رفت.

گیسو: برند لوازم مراقبت موی نگین

برند گیسو

همونطور که گفتیم ایده‌ی این برند از زمانی که مادر نگین درس‌های آرایشگری رو می‌خوند به ذهن نگین افتاده بود! با پرورش زنبور پدرش، که خودش هم توش مشارکت داشت، تصمیم گرفت محصولاتی طبیعی با استفاده از عسل تولید کنه.

نگین میرصالحی

نگین میرصالحی در مجلات مد

نگین تا به حال عکسش روی مجلات زیادی رفته و مقالات زیادی راجب بلاگ و استایلش نوشته‌ شده. اولین عکسش سال 2015 روی کاور مجله  گراتزیا (Grazia)رفت. بعد از اون در سال 2016 روی جلد مجلات گلامور (Glamour)،کازموپولیتن (Cosmopolitan)، هارپربازار (Harper’s Bazaar)، ماری کلر (Marie Clair)و گراتزیا نگین رو دیدیم.

بعد از برنده شدن جایزه‌ی تاثیر گذار برتر سال، مجله‌ی هارپربازار که مدتی قبل عکس نگین رو گذاشته بود، بهش تبریک گفت.

نگین میرصالحی

زندگی شخصی نگین میرصالحی

در زندگی شخصیش، نگین با موریتس استیب (Maurits Stibbe)به مدت 7 ساله که قرار می‌ذاره. علاوه بر رابطه‌ی عاشقانه‌شون، اونها شریک‌های کاری هم هستن و الان مدیریت برند گیسو تقریبن در دسته موریتسه.

نگین میرصالحی و نامزدش

نگین به حیوانات خانگی علاقه‌ی زیادی داره و یه سگ بامزه داره به اسم موسِی (Mosey) که انقدر موهای فرخورده‌ای داره که شبیه خرس‌های تدی شده. موسِی حدود 66 هزار دنبال‌کننده در اینستاگرام داره.

بررسی استایل نگین میرصالحی

نگین میرصالحی با اندام ساعت شنی لاغر و قد 171 سانتی متریش جزو بلاگرهای نسبتن متوسط طبقه بندی می‌شه. رنگ موها و چشم‌هاش قهوه ای و پوست سفید (البته الان برنزه شده) داره. فرم صورتش بیضی هست و گردنش متوسطه. با این خصوصیات میتونه انتخاب‌های خیلی خوبی برای استایلش داشته باشه. حالا بریم جزئی‌تر بررسی کنیم.

نگین میرصالحی استایل

نگین میرصالحی در مراسم‌های رسمی

نگین یکی از بلاگرهایی هست که همیشه در مراسمات رسمی و در لباس‌های شب بلند دیده نمیشه. خیلی وقت‌ها لباس‌های میدی یا کوتاه رو ترجیح داده. گهگداری هم با سرهمی‌ها دیده شده. با توجه به این که اندام ساعت شنی زاویه‌های لازم رو داره، خیلی راحت میشه براش از اکثر لباس‌ها استفاده‌ی مفید کرد. نگین هم با انتخاب یقه‌ی مناسب با گردن متوسطش و تاکید بر کمر باریکش که یکی از نقاط قوت اندامش هست، در لباس پوشیدن در مراسم‌ها موفق عمل کرده.

ولی زمان‌هایی هم بوده که نگین می‌تونسته انتخاب‌های بهتری داشته باشه و زیباتر به نظر برسه. این لباس می‌تونست انتخاب خیلی مناسبی باشه اگه فقط یقه‌اش دور گردنش رو نمی‌پوشوند. با این حال بقیه ی قسمت‌های لباس به درستی انتخاب شده و خیلی هم از زیبایی اندامش کم نشده.

استایل اشتباه نگین میرصالحی

استایل کژوال نگین میرصالحی

خب یه بلاگر پیدا شد که خیلی به شلوارهای جین علاقه نداره. همونطوری که می‌یبنید نگین از شلوار خیلی زیاد استفاده می‌کنه ولی شلوار جین زیاد در استایلش دیده نمیشه. علاقه‌ی خیلی بارز نگین به ست بودن بالاتنه و پایین تنه‌ هست. برای همین معمولن از بلوز، کت و تاپ های ست با شلوارش استفاده می کنه. از خوبی‌های این انتخاب اینه که وقتی جنس و رنگ پارچه‌های بالاتنه و پایین تنه یکسانن، قد آدم کشیده‌تر دیده میشه و با توجه به قد 170 سانتی‌متری (که بین بلاگرها و مدل‌ها کمی کوتاه محسوب میشه) نگین انتخاب مناسبی کرده.

از آیتم‌های پرتکرار کمد نگین، کت های پشمی هستن. فصل که رو به سرما میره، نگین هم این آیتم مورد علاقه‌شو از کمد درمیاره. برای پوشیدن این کت‌ها، نگین معمولن از بوت‌های بند بالای زانوش‌ استفاده می‌کنه.

یکی دیگه از آیتم‌های مورد علاقه‌ی نگین، کت‌های کوتاه چرم هستن. نگین از این کت‌ها در رنگ‌های مختلف استفاده کرده و به استایلش رنگ و بوی جدیدی داده.

نگین با تبحرش توی لباس پوشیدن، خیلی کم پیش اومده که بدلباس دیده بشه. ولی ما یکیش رو شکار کردیم براتون تا بتونیم بگیم که چه نباید‌هایی رو باید توی اندام ساعت شنی رعایت کنیم. به طور کلی پوشیدن لباس‌هایی که یه قسمت خاص از بدن رو بزرگ نشون میدن، باعث میشه که بدن با وجود بی اشکال بودن، دچار ایراد اندامی به نظر بیاد. نگین سرشونه‌های بی‌نقصی داره، ولی اینجا با پوشیدن این لباس، تمرکز روی برده روی حجمی که در سرشونه و بالای کمرش ایجاد کرده. این باعث شده که استایلش چندان زیبا به نظر نیاد.

استایل اشتباه نگین میرصالحی

نگین میرصالحی یکی از معروف‌ترین‌هایِ دنیای بلاگرهاست. به خاطر ایرانی بودنش خیلی از ماها هم دنبالش می‌کنیم و از استایل‌هایی که داره استفاده می‌کنیم.

نگین میرصالحی

نکاتی که از استایلش به ما یاد داده اینه که اندام ما بخشی از هویت ماست و باید تلاش کنیم تا علاوه بر خوب نشون دادنش، در واقعیت هم خوب باشیم.هرچیزی که تو ذهنمونه و قراره راجب واقعی شدنش تصمیمی بگیریم باید به دقت بررسی و ابعادش مشخص بشه. نگین با تصمیم مهمی که برای بلاگر شدن گرفت زندگیش رو عوض کرد.

شما هم می‌تونید با تصمیماتی که برای استایلتون می‌گیرید زندگی‌تون رو عوض کنید.
نظرتون درباره‌ی نگین و استایلش چیه؟
حالا بیاین که موفق‌ترین بلاگر دنیا رو معرفی کنم بهتون. بریم سراغ کیارا فرانی!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. فاطمه گفت:

    نگین میرصالحی یکی از جذاب ترین بلاگراس😍